483 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
REÇETE ACIYSA HASTA ÖLMELİ Mİ?
REÇETE ACIYSA HASTA ÖLMELİ Mİ
Elazığspor için diğer milletvekillerinin çözüm yolları aramasına karşılık Tolga Ağar’ın “Acı reçeteyi bir an önce önümüze koyup; Malatya modeli gibi altyapısıyla sağlam bir takım yaratmak lazım.” söylemi Bordo-Beyazlı Taraftarlar ve spor kamuoyu tarafından sert tepki gördü…
 
Elazığ Milletvekili Tolga Ağar çıktığı televizyon programında Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın sorularını yanıtladı. Elazığspor ile ilgili kendisine yöneltilen soruya Tolga Ağar; “Acı reçeteyi bir an önce önümüze koyup;  Malatya modeli gibi altyapısıyla sağlam bir takım yaratmak lazım.” dedi.
 
Çıktığı televizyon programında kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Ak Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, Kulübün ciddi bir finansmana ihtiyacının olduğunu söyledi. Sorunların çözümü için Yeni Malatyasporu örnek gösteren Milletvekili Ağar; “Bu konuda öncelikle bir şeyler yapabilir miyiz, yapamaz mıyız sorularına cevap bulmak gerekir.” dedi.
 
Milletvekili Ağar çıktığı televizyon programında konuyla ilgili şunları kaydetti:
 
MALATYA MODELİ BİR TAKIM
 
“Bu konuda öncelikle bir şeyler yapabilir miyiz? Yapamaz mıyız? Sorularına cevap bulmak gerekir. Açık açık söyleyeyim kendi adıma biraz zor yaparız. Çünkü finansman ile ilgili bir problem. Ortada ciddi bir nakit ihtiyacı var. Az bir meblağ değil. Elazığspor’un bir sponsor desteği yok, belli bir geliri yok. Kendi kaynaklarına yönelmesi lazım… Acı reçeteyi bir an önce önümüze koyup;  Malatya modeli gibi altyapısıyla sağlam bir takım yaratmak lazım.
 
HEMEN OLABİLME ŞANSI YOK
 
Maddi sıkıntıların büyük olduğunu hatırlatan Ağar kulübün ciddi bir finansmana ihtiyacının olduğunu hatırlatarak kafamda bir şeyler var diyerek bir firma ile ilgili sponsorluk görüşmesi yapacağını söyledi. Ağar konuşmasında bir firma ile görüşme fikrinin kafasında olduğuna vurgu yaparken ancak bunun da hemen olabilme şansının olmadığının altını çizdi.
 
MALATYA MODELİ KULÜBÜ KAPATALIM DEMEKTİR
 
Ağar’ın yapmış olduğu açıklama spor camiasında büyük tepkilere neden oldu. Gazetemiz spor merkezini arayan bazı taraftarlar Yeni Malatyaspor Modeli kulübün kapatılmasının yumuşatılarak söylenme şeklidir bunu kabul etmek akıl harcı değildir. Seçimlerden önce Elazığsporu dilinden düşürmeyenlerin Elazığspor için kapatma formülünü önermeleri bu şehre haksızlıktır dediler. Reçete acı ise hasta ölmeli mi diyen Elazığspor sevdalıları reçetenin ağır olduğunu biz de biliyoruz ancak reçete ağır diye bir çınarı öldürmek mi gerek diyerek tepki gösterdiler.
 
Daha önce Ak Parti Milletvekillerinden Metin Bulut da benzeri önerilerde bulunarak halkın tepkisine maruz kalmıştı.
07 Ocak 2019 Pazartesi, 00:31
483 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
REÇETE ACIYSA HASTA ÖLMELİ Mİ