450 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Ramazan Denetimleri Başladı…
Ramazan Denetimleri Başladı…
 İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi Ramazan ayında da gıda denetimlerine aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda ilimizde faaliyet gösteren, ramazan paketi hazırlayıp satan işletmelerin, et ve et ürünleri satan işletmelerin denetimi İl Müdürümüz Turan KARAHAN, Gıda ve Yem Şube Müdürü Cemal ÇETİNKAYA, Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü teknik elemanları eşliğinde gerçekleştirildi.
 
5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında denetimler gerçekleştirilirken, Ramazan kolisi hazırlayıp satan işletmelerin uyması gereken kurallar, Ramazan kolisi içindeki gıda maddelerinin son tüketim tarihi veya tavsiye edilen tüketim tarihinin geçmemiş olması gerektiği, kolide olan gıda maddelerinin hepsinin üzerinde her bir ambalaj bazında etiket olmasına dikkat edilmesi hususunda bilgilendirme yapıldı. Etiket bilgilerinin ise 'Türk Gıda Kodeksi Gıda Etiketleme ve Tüketicileri Bilgilendirme Yönetmeliği'nde belirlenen esaslara uygun olması gerektiği konusuna dikkat çekildi.  Vatandaşlara hazırlanan Ramazan Kolileri için  kontrollerin devam edeceğini belirten İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan KARAHAN; " Ramazan ayı dolayısı ile vatandaşlarımız tüketime biraz daha ağırlık veriyor. Ekip arkadaşlarımızla beraber rutin olarak yaptığımız denetimleri ramazan ayında da arttırarak devam ediyoruz. Denetimler  gıda ve gıda ile temas eden bütün imalathanelerde, toptan ve perakende satış yerlerinde  yapılıyor. İlimizde mevcut olan market zincirlerini denetleyerek problem varsa işletme sahiplerini uyarmak, yoksa da tebrik etmek üzere buradayız. Ramazan ayında marketler ihtiyaç sahiplerine yönelik gıda kolileri hazırlıyor. İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi olarak, kolideki paketlerin tüketime uygun olup olmadığını kontrol ederek vatandaşlarımızın, kaliteli ve sağlıklı ürünler tüketmelerini sağlıyoruz. Yapmış olduğumuz incelemelerde hiçbir sorunla karşılaşmadık. Göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı işletme sahiplerine teşekkür ediyorum. Denetimlerimiz ramazan ayı boyunca devam edecek." dedi.
 
 
Denetim yapılan işletme sahipleri ise; ziyaretlerinden dolayı İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan KARAHAN, Gıda ve Yem Şube Müdürü Cemal ÇETİNKAYA ve teknik personele teşekkür ederek, işletmeler olarak Elazığ halkına sağlıklı ürünler sunmaya devam edeceklerini söylediler.
 
 
17 Mayıs 2018 Perşembe, 17:59
450 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Ramazan Denetimleri Başladı…