299 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Proje, Okulumuz İçin Model Olacak
Proje Okulumuz İçin  Model Olacak
Tamer ÖREN – “Hasta ve Yaşlı Bakımı için Hankendi´den Avrupa´ya Hareketlilik” projesi kapsamında 8 öğrencisiyle birlikte Almanya’ya giden  Hankendi Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü  Sedat SİNANÇ “Başarıyla bitirdiğimiz projemiz, bundan sonraki projelerimizin sürdürülebilmesi açısından güzel bir model olup öğrencilerimize  ışık tutacak” dedi. 
 
Hankendi Çok Programlı Anadolu Lisesi  hasta ve yaşlı bakımı bölümü öğrencileri “Hasta ve Yaşlı Bakımı için Hankendi´den Avrupa´ya Hareketlilik” projesi kapsamında gittikleri Almanya’dan döndü.  Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajans’ı tarafından kabul edilip desteklenen projeyle   Hankendili öğrenciler 2- 15 Aralık tarihleri arasında Almanya’nın Bavyera eyaletinin Ochsenfurt kentinde bulunan  Main Klinik’te verilen  eğitimi başarıyla tamamlayıp sertifikalarını alarak Elazığ’a geri döndü. 
 
Proje her açıdan öğrencilerimize yüzde 100 katkı sağladı
 
Projenin kendileri için çok önemli olduğunu ve başarılı bir şekilde tamamlandığı için çok mutlu olduklarını dile getiren  Hankendi Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü  Sedat SİNANÇ “ Neden bu proje bizim için önemliydi? Okulumuz bölge ve gelen öğrenci profili açısından dezavantajlı bir okul,  Hankendi ile Kömürhan arası yaklaşık 30’a yakın köyümüz var ve öğrencilerimizin birçoğu o bölgeden geliyor. Öğrencilerimizin çoğu  Kömürhan’ı geçmemiş yani başka bir şehre gitme imkanı olmamış. Projedeki ilk amacımız; öğrencilerimizin ufkunun açılması ve onlara farklı bir bakış açısı kazandırdı. İkinci olarak mesleki açıdan da tecrübe kazanmalarıydı. İki amacımız da çok şükür gerçekleşti. Almanya’ya giden öğrencilerimiz arasında ilk defa uçağa, metroya binen öğrencilerimiz vardı. Almanya’da anlaşmış olduğumuz özel bir klinikte eğitimlerini aldılar. 110 yataklı çok düzenli bir hastaneydi. Mesleki açıdan donanımlı ve eğitimi de çok iyiydi. Huzur evinde de bu eğitimin pratiğini uyguladılar. Hem sosyal hem de mesleki açıdan bütün öğrencilerimize yüzde 100’lük bir katkı sağladığına inanıyoruz. Ayrıca  bundan sonra sürdürülebilirlik açısından güzel bir model oldu. Bu yıl yine farklı bir program hazırlıyoruz. Birçok öğrencimizi bu tür projelerin sayısını arttırarak kendilerini geliştirmelerini hedefliyoruz” diye konuştu. 
04 Ocak 2019 Cuma, 00:47
299 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Proje Okulumuz İçin Model Olacak