359 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
POPÜLİST SİYASET YAPIYOR
POPÜLİST SİYASET YAPIYOR
 Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık Günışığı gazetesine yaptığı ziyarette bulundu. Balık CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un Ak Parti’nin tek milletvekili çıkaramadığı il Olan Tunceli’den vekil çıkarmak için yaptığı yatırımların yarısının Elaızğ’a yapılmadığı söylemlerine verdiği cevapta Erol’un popülist siyaset yaptığını söyledi.
 
Ak Parti Elazığ Milletvekili sorulan soruya verdiği cevapta, şunları söyledi, “Ben sayın vekilin tüm konuşmalarını çok popülist buluyorum. Artık popülist siyaset yapmak eskide kaldı. Kendisi de bundan önceki dönemde Tunceli milletvekiliydi, Tunceli’de yaşadığı problemler yüzünden Elazığ’a geldi. Seçilemeyeceği düşünülerek Elazığ’a geldi. Ancak o dönemde kurulan ittifak yüzünden seçildi. Elazığ’da 42 yıl sonra ilk defa bir milletvekili seçildi ve ne yazık ki popülist bir siyaset yapıyor. Şu bir gerçek ki iktidarın gücünü küçümsememek lazım. Biz Elazığ’da çok büyük hizmetler yaptık, elbet teki Tunceli’ye hizmet gitmeli, Türkiye’nin her alanına hizmet gitmeli, çünkü ne yazık ki kayyumlar olmadan önce Doğu ve Güney Doğuda çeşitli partilerin elinde olan, millete yapılması gereken hizmeti dağa yapan, çukurlar açan, hendekler açmaya harcanan paraların biz ilk defa bu dönemde kayyumlarla şehirlere hizmet olarak geri döndürüyoruz.” Dedi.
 
Kayyumlarla Birlikte Yatırımlar Geldi
 
Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin balık Kayyum atanan belediyelerle birlikte bu illere yatırımlar geldiğini belirterek, “İşte Hakkari’de hava alnı yapımında defalarca yüklenici firmanın araçları yakıldı, defalarca bu sürece sekteler vuruldu iş uzadı. Güneydoğu’da Üniversiteler yaparken yine hakikaten çok büyük zorluklar yaşadık, hizmetin gelmesi engellendi, Devletin sıcak elinin hissedilmesi engellendi. Devlet ile millet arasına bir duvar örülmeye çalışıldı ve ilk defa bu illere kayyumlarla birlikte hizmet gitti, Tunceli’ de bu illerden biri elbette ki onlara da bu hizmet gitmeli ancak bu Elazığ’a daha az hizmet geldi iftirasını doğrulamaz. Rakamlar ortada yapılan hizmetler ortada dolayısıyla ben lafa değil doğrulara bakarım. Doğrularda zaten rakamlarla ortada bunu provoke etmeninin spekülasyon haline getirmeye gerek yok.” Diye konuştu.
 
Muhalefet Olduğunuzda Sözler Verirsiniz Ama Tutmak Zorunda Değilsiniz
 
Balık, Elazığ’a yapılan hizmetlere dikkat çekerek, muhalefet olmanın özelliğinin verilen sözlerin tutulmasının zorunluluğunun olmadığını belirterek,” Elazığ’a yapılan hizmetlerle yola çıkmak lazım, biz anlatıyoruz, onlarda anlatsınlar projelerini açıklasınlar. Şöyle bir gerçek var biz yaptığımız her şeyi, söylediğimiz her şeyi gerçekleştirmek zorundayız. Muhalefet olmanın böyle bir kolaylığı var. Muhalefet olduğunuzda sözler verirsiniz ama tutmak zorunda değilsiniz. Ama ben verdiğim her sözün arkasında durmak zorundayım, gerçekleştirmek zorundayım. Sayın Cumhurbaşkanımız verdiği her sözü gerçekleştirmek zorunda, biz bu güne kadar Elazığ’a verdiğimiz her sözü gerçekleştirdik, istediğimiz her talep karşılık buldu ve Elazığ’a kamuda çok ciddi yatırımlar getirdik o yüzden de popülist siyaseti değil, Elazığ’ı daha ileriye götürecek siyaset yapmak zorundayız. Vekilimizde inşallah bundan sonraki süreçte bu söylemlerde bulunacaktır eminim. Biz yapmak istediğimiz şeyleri vaade ediyoruz, yamaktan çok uzak olan şeyleri değil.” Diye konuştu.
 
AK KAPI KÜSKÜNLERE AÇIKTIR
 
Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık Yeni Ufuk ve Günışığı Gazetesi Genel Yayın yönetmeni nafiz Koca’yı ziyaret etti.
 
Milletvekili Sermin Balık seçim çalışmaları kapsamında 4 milletvekili ve partililerle birlikte sıkmadık el girmedik gönül bırakmayacaklarını ifade ederek,” İlde mümkün olduğunca sıkılmadık el gidilmedik ev, girilmedik gönül bırakmamaya çalışarak seçim çalışmalarımıza devam ediyoruz. 4 milletvekili, il başkanı belediye başkan adayı teşkilatlarımız hakikaten böyle hep birlikte çalışıyorlar. Yalnız bu yanlış anlaşılmasın biz kapıları çalışıp yalnızca broşür vermiyoruz, biz insanların gönüllerin eğirmeye gayret ediyoruz. Gönüllerine girerken de daha önce yaptığımız hizmetleri ve yapacaklarımızı anlatarak gönüllerine girmeye çalışıyoruz.” Dedi.
 
Adayımızın Çok Ciddi Projeleri Var
 
Milletvekili Balık, Ak Parti Belediye başkan adayı Şahin Şerifoğulları’nın çok ciddi projeleri olduğunu belirterek,” Belediyecilik alanında da belediye başkan adayımız Şahin Şerifoğulları’nın çok ciddi projeleri var. Biz onun her projesini takip edeceğiz ve arkasında olacağız Hükümet olarak ve 4 milletvekili olarak. İnşallah bundan sonraki süreçte Elazığlı daha şanslı, daha iyi bir süreç yaşayacak. Devlet yatırımları ve kamu yatırımları zaten kendi ortalamasında ki üçüncü şehir Elazığ dolayısıyla kamuda bir eksiğimiz olmamasıyla birlikte özel sektörünün de canlanmasıyla birlikte inşallah en büyük sorunlardan bir olan işsizlik sorununu da çözmüş olacağız. Bizim en büyük amacımız Organize sanayilerinde kuracağımız teknik liselerle özellikle ara elaman sıkıntısını gidermek, çünkü Elazığ’da bana göre en büyük sorun işveren ile işsizleri biz bir araya getiremedik, ya da işverenlerin eleman bulmadıkları ama insanların da iş bulamadıkları bir süreç yaşıyoruz. Bunu teknik liselerle ve İŞKUR’un yaptığı kurslarla inşallah biz bunları da giderme gayreti içerisindeyiz.” Diye konuştu.
 
AK Kapı Küskünlere Açıktır
 
Balık, küskün ve kızgınların olabileceğini, ancak Ak kapının bu küskün ve kızgınlara açık olduğunu ifade ederek,” Elazığ bu süreçte hakikaten şanslı bir sürece girdi. Hepimizin birlik ve beraberlik ve uyum içeresinde çalıştığımız bir süreç. Hepimizin amacı milletimize daha iyi hizmet getirmek. Tabi siyaset hedeflerle olur, bizim hedeflerimiz var bunu her yerde söylüyoruz. Seçim bölgelerinin tamamında belediyecilikte çığır açmak Ak Parti belediyeciliğinin devam ettiği yerlerde daha ileriye götürmek, biz belediyecilikte iyi olduğumuzu düşünüyoruz bizde hizmet kervanına ayak uyduramayanlar hemen bakıyorsunuz bir müddet sonra bu kervandan ayrılıyorlar. Siyaset uzun soluklu bir süreç, bunu biz biliyoruz. Bu gün küskünlerimiz kızgınlarımız olabilir ama küskünlükler, kızgınlıklar ihanete dönmediği müddetçe bizim Ak Parti kapımız, Ak gönüllülere açık olacak bundan sonraki süreçte de. Biz büyük bir aileyiz, Ak neferlerle büyük bir sevda ile yola çıktık. Sevdamız Türkiye Vatan ve bayrak sevdası, Bizim hep Elazığ’a olan sevdamız Ben Elazığ’da doğdum büyüdüm, Elazığ benim için çok özel bir şehir nefes alabildiğim belki de tek yer, o yüzden de Elazığ’a hepimizin bir vefa ve sevda borcumuz var. İnşallah biz bu süreçte o vefa borcumuzu yerine getireceğiz.” Diye konuştu.
26 Mart 2019 Salı, 16:39
359 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
POPÜLİST SİYASET YAPIYOR