2122 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
PKK / KCK TERÖR ÖRGÜTÜ KAPSAMINDA 10 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
PKK  KCK TERÖR ÖRGÜTÜ KAPSAMINDA 10 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Elazığ Emniyet Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde DBP eş başkanlarına ve yöneticileri ile Alacakay HDP ilçe başkanının da aralarında bulunduğu 10 kişiyi gözaltına aldı.
 
Elazığ Emniyet Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde DBP eş başkanlarına ve yöneticileri ile Alacakay HDP ilçe başkanının da aralarında bulunduğu 10 kişiyi gözaltına aldı.
 
Konuyla ilgili olarak emniyetten yapılan yazılı basın açıklamasında Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzce PKK / KCK Terör Örgütü kapsamında yürütülmekte olan soruşturmayla ilgili olarak, 02.11.2016 günü yapılan eş zamanlı operasyon neticesinde; Aralarında DBP (Demokratik Bölgeler Partisi) İl Başkanı, HDP (Halkların Demokratik Partisi) Alacakaya İlçe Başkanı, İl ve İlçe yöneticilerinin de bulunduğu toplam 10 şüpheli şahıs ikametlerinde arama yapılarak gözaltına alınmışlardır. Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramada çok sayıda yasaklı yayın, doküman ve dijital materyaller ele geçirilmiştir.
 
Elazığ Merkez DBP (Demokratik Bölgeler Partisi) Alacakaya HDP (Halkların Demokratik Partisi) binalarında yapılan aramada örgüt mensuplarına ait fotoğraf, PKK/KCK Terör Örgütünü simgeleyen pankart ile  çok sayıda yasaklı yayın ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir.
 
Ayrıca 1 şüpheli şahıs İl dışında olmak üzere toplam 2 şüpheli şahsın arama ve yakalama işlemleri devam etmektedir.
 
GÖZALTINA ALINANLAR İL EŞ BAŞKANLARI VE PARTİ YÖNETİCİLERİ
 
DBP Eş Başkanı Zehra KONAR
 
DBP Eş Başkanı Mehmet Nafiz Koç
 
Şaban Bal, Ali Haydar Avcı,
 
Ali Ormanoğlu
 
İLÇELERDEN GÖZALTINA  ALINANLAR
 
Suat Yavuz – ALACAKAYA
 
Ramazan Ayan – PALU
 
Erkan Poyraz – KARAKOÇAN
 
Erdem Yıldız- KARAKOÇAN
 
Operasyon kapsamında 2 kişinin de arandığı öğrenildi.
 
 
02 Kasım 2016 Çarşamba, 09:57
2122 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
PKK KCK TERÖR ÖRGÜTÜ KAPSAMINDA 10 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI