889 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Palu’da Ödüllü Kitap Okuma Yarışması
Palu’da Ödüllü Kitap Okuma Yarışması
Ülkemizde kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla birçok etkinlik ve kampanya düzenlenmektedir. Anlamlı bir kampanya da Palu İlçemizde düzenlenecek.
 
Palu Kaymakamlığı tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında ödüllü kitap okuma yarışması düzenlenecek. Yarışmada öğrenciler belirli kitapları okuyacak ve değerlendirme sınavına girecek. Değerlendirme sınavında dereceye giren öğrenciler ödüllendirilecek. 
 
Palu Kaymakamlığı öncülüğünde Palu Belediyesi, Palu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Palu Kızılay Halk Kütüphanesi, TÜGVA Palu Temsilciliğinin paydaş olduğu kampanyada amaç; öğrencilerin okuduğunu anlama ve yorumlayabilme kabiliyetlerini geliştirmek. 
 
Kaymakam ÖZTÜRK; “ Bu ve benzeri kampanyalar öğrencilerimize çok şey katmaktadır.” 
 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Palu Kaymakamı Mehmet ÖZTÜRK;  Ülkemizde yapılan istatistikler, okuyan bir toplum olmadığımız gerçeğini ortaya koymaktadır. Gelişmiş bir toplum  olma yolunda kararlı adımlarla yürüdüğümüz bu dönemde okuyan, araştıran, yeniliklere açık, milli ve manevi duygulara sahip nesiller yetiştirmemiz büyük ehemmiyet arz etmektedir.
 
Bu sebeple bu ve benzeri kampanyaların geleceğin mimarı olan öğrencilerimize çok şey kattığına inanıyorum.” Dedi. 
 
Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı ve kitap sevgisi kazandırmak amacıyla birçok etkinlik ve çalışma düzenleyen Palu Kaymakamlığı geçen yıl “Geleceğim İçin Okuyorum” adlı kitap okuma kampanyası düzenlemiş ve en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirilmişti. 
 
Bu yıl ki “Ödüllü Kitap Okuma Yarışması”ndaöğrencilerin seviyelerine uygun olarak öğretmenler tarafından belirlenen kitaplarla ilgili değerlendirme sınavı yapılacak ve sınav sonucuna göre dereceye giren öğrenciler iliçi gezi, kitap setleri,  para ödülü ile ödüllendirileceklerdir. 
 
 
 
23 Kasım 2017 Perşembe, 15:02
889 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Palu’da Ödüllü Kitap Okuma Yarışması