776 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Palu’da Fidan Dikme Etkinliği
Palu’da Fidan Dikme Etkinliği
Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen, Palu Kalkınma, Tanıtma ve Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından yürütülen "Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar" Projesi çerçevesinde Palu’da Fidan Dikme Etkinliği düzenlendi. Fidan Dikme Etkinliğine Palu Kaymakamı Mehmet ÖZTÜRK, Elazığ Orman İşletme Müdürü Enver YILDIRIM, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fahri ALAKAŞ, Palu Orman İşletme Şefi Sait DOĞAN, Palu Kalkınma Tanıtma ve Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Hüseyin SAYLAN, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı
 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Palu Kalkınma Tanıtma ve Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Hüseyin SAYLAN “Uygulama aşamasında olduğumuz “Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar” projesi kapsamında bugün öğrencilerimiz ve ilçe protokolü ile birlikte fidan dikme etkinliği düzenliyoruz. Bu etkinlikle amacımız öğrencilerimize, gençlerimize ağacı ve yeşili sevdirmek, çevre duyarlılığı aşılamak. Bu etkinlikte bizlere desteğini esirgemeyen Orman Bölge Müdürlüğüne, Palu Kaymakamlığı’na, Palu Belediyesine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum.” Dedi. 
 
Fidan Dikme Etkinliğine katılan Palu Kaymakamı Mehmet ÖZTÜRK “İlçemizde sivil toplum örgütlerinin toplumumuzun ihtiyaçlarına yönelik proje çalışmalarını önemli buluyoruz. Son yıllarda bakanlıklarımız özellikle sivil toplum örgütlerine yönelik olarak proje çağrılarına çıkmaya başladı. Dernekler, vakıflar aracılığıyla birçok güzel proje uygulamaya koyuldu. 
 
 
İlçemizin tanıtımına, eğitimine hizmet etmek amacıyla kurulan Palu Kalkınma Tanıtma ve Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin Bakanlıklarımızın açmış olduğu Proje çağrılarına birçok proje hazırladıklarını biliyoruz. Şu an bildiğim kadarıyla İçişleri Bakanlığı ve Gençlik Spor Bakanlığı olmak üzere uygulamada olan iki projeleri var. Başta Dernek Başkanı Hüseyin SAYLAN olmak üzere Yönetim Kurulunu ve dernek üyelerini tebrik ediyorum. Bugün bu derneğimizin yürütücüsü olduğu Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar” adlı projenin Fidan Dikme Etkinliği’ne katılıyoruz. Fidan dikmenin, ağacı korumanın, çevreye duyarlı olmanın öneminin vurgulandığı bu etkinlikler çok önemlidir. Daha da önemlisi bu duyguların geleceğin mimarı olan öğrencilere ve gençlere aşılanması. Bu etkinliğe emeği geçenleri tebrik ediyorum.” Dedi. 
 
Öğrencilerin, öğretmenlerin, orman işletme müdürlüğü çalışanlarının katılımıyla Palu’nun güney yamaçları ağaçlandırıldı.      
 
30 Kasım 2017 Perşembe, 00:04
776 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Palu’da Fidan Dikme Etkinliği