577 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Palu’da "Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar" Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı
Palu’da Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı
Palu Kalkınma Tanıtma ve Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından hazırlanan Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği ile yürütülecek "Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar” projesinin tanıtımı yapıldı.
 
Palu Kaymakamlığı Kızılay Halk Kütüphanesinde gerçekleştirilen tanıtım programına Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Palu Kaymakam Vekili Ömer Faruk Tuncay, Palu Belediye Başkanı Sait Dağoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Baki Ölçücü ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar ’projesi hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Bülent Günay, “Projemiz değerlendirme kapsamında kabul edilerek 1 Ağustos 2017 tarihi ile uygulanmaya başlandı. Projemizin bütçesi 80 bin TL’dir. Projemizin amacı ilçemizdeki gençlerin milli manevi değerlerine bağlı, bilgi ve özgüven sahibi, toplumsal aidiyet duygusu yüksek, toplumsal hayata aktif katılan bireyler olarak kendi potansiyellerini tam anlamıyla gerçekleştirebilecekleri imkân ve zemini oluşturmayı amaçlamaktayız” dedi.
 
Projeyi gerçekleştiren Palu Kalkınma Tanıtma ve Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Hüseyin Saylan ise, “Her daim gençlikten desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Bizlere ne kadar destek olunursa bizlerde o kadar ileri gideceğiz. Daha fazla milletimizin ve devletimizin emrinde olacağız ve bu durum bize heyecan ve mutluluk veriyor” diye konuştu.
 
Projenin tamamlandığında ilçenin sosyal ve kültürel düzeyine önemli katkı sunacağını söyleyen Kaymakam Vekili Ömer Faruk Tuncay ise “Bu tür projeler Palu gibi küçük ilçelerde adeta bahar görevi görmektedir. Vatandaşlarımızı büyük şehirlerde etkinliklere daha kolay ulaşıyor. Maalesef Palu’muz bu tür etkinliklere kolay ulaşamıyordu. Bu nedenle bu proje önemli bir eksiliği kapatacak. Bu proje kapsamında evli çiftlerimize eğitim verilecek, engelli çiftlerimiz topluma kazandırılacak, gençlik merkezimizde çeşitli etkinlikler yapılacak. Bu proje tamamlandığında ben inanıyorum ki ilçenin sosyal ve kültürel düzeyine önemli katkı sunacak” ifadelerini kullandı.
 
AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı ise “Kadim bir tarihi ve geçmişi olan, tarihi Urartulara dayanan ve birçok medeniyetin temellerinin atıldığı Palu ilçemizde özellikle gençlerimize yönelik, engellilere yönelik, öğrencilerimize yönelik birçok proje kapsamında seminerlerin yapılacağı projenin tanıtımını yapıyoruz. Projeye destek veren herkese teşekkür ediyorum ”dedi.
 
Elazığ Valisi Çetin Oktay ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Palu’da anlamlı, güzel ve isabetli bir proje yapılmıştır. Bugün hem bu projenin tanıtımını hem de gençlik merkezinin açılışını yapıyoruz. Bizim için gençler, çocuklar çok önemlidir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerin kaliteli yetişmesi, her açıdan iyi eğitilmiş, donatılmış ve milli manevi değerlerle yetişmesi çok önemlidir. Bu açıdan güzel etkinlikler yapılıyor, güzel destekler sağlanıyor. Çok güzel bir gençlik merkezinin açılışını yaptık. Burası lise çağındaki çocuklar için hem engelliler için hem de Palulu gençlerimizin güzel etkinlikler yapacağı bir merkez olacak. Güzel etkinlikler, güzel geziler yapacaklar aynı zamanda farklı yerler görmüş olacaklar. Gençlerimizin sürekli uğradığı bir mekân olacak. Zamanlarını orada iyi değerlendirip el becerilerini geliştirecekler. Yeni yetenekler kazanacaklar. Elazığ’ın öz değerleri çok önemlidir. Amacımız bu değerleri ayakta tutmak. Hep diyoruz gençlerimizi  bu değerlerle donatmak en büyük amacımız” ifadelerini kullandı.
 
Elazığ’ın değerlerine sahip çıktığına da değinen Vali Kaldırım “Elazığ milliyetçiliği ile maneviyatı ile vatan sevgisi, bayrağına bağlılığı, dinine bağlılığı ile Anadolu’nun birkaç şehrinden biridir. Bu değerlerimizi gençlerimize aktarabildiğimiz zaman başarılı oluruz. Bakanlığımızla da konuştuk, gerek ilçe olsun gerek köy olsun gerek merkez olsun bütün gençlerimize gereken desteği vereceğiz. Çok güzel projeler çalışmalar yapacağız. Çocuklarımızı, gençlerimizi güzel donatıp ülkemize faydalı bireyler haline getireceğiz” dedi.
 
Konuşmaların ardından Palu Kalkınma, Tanıtma ve Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Hüseyin Saylan tarafından Vali Kaldırım’a plaket takdim edildi.
 
Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı ile birlikte Palu programlarının ardından DSİ tarafından yapımı gerçekleştirilen ve Elazığ’ın içme suyunu karşılayacak olan Hamzabey Barajı inşaat alanını ziyaret ederek yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı, Yarımtepe ve Teştek Köylerini ziyaret ederek köy sakinleriyle bir araya gelip sorunlarını dinledi.
25 Ağustos 2017 Cuma, 16:06
577 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Palu’da Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı