977 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Palu ilçesinde bulunan Şeyh Ali Sebti Hazretleri Türbesinin yolu yapıma başlandı
Palu ilçesinde bulunan Şeyh Ali Sebti Hazretleri Türbesinin yolu yapıma başlandı
Elazığ’ın Palu ilçesinde bulunan Şeyh Ali Sebti Hazretleri Türbesine giden yolun yapımına başlandı.
 
PALU-DER den yapılan yazılı basın açıklamasında,” Kısa bir süre önce Palu İlçe sınırları içerisinde, can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan Şeyh Ali Sebti Hazretleri Türbesine giden yolun, heyelan vb. doğal afetler nedeniyle tehlike oluşturması, onarım ve ulaşımın aciliyetini  gerektirmiştir. Teknik ve maddi imkanların kısıtlı olması nedeniyle Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ ın sorumluluk üstlenerek bu yolun tadilat çalışmalarına başlanmıştır.
 
Elazığ Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz’ın göreve geldiği günden itibaren, bu vb. bir çok belediyecilik hizmetini, sadece Elazığ Belediyesi sınırları içerisinde değil, imkanlar ölçüsünde diğer bütün ilçe ve belde belediyeleri için de yaptığı ve devam eden hizmetlerin olduğu da malumumuzdur.
 
Her yıl, on binlerce insanın kullandığı bu yolun, güvenilir ve tehlikeden arınmış olması, on binlerce ziyaretçinin can ve mal güvenliğinin de korunmuş olacağı anlamına gelmektedir. Palu İlçemizde bulunan Allah Dostu Şeyh Ali Sebti Hazretlerinin türbesi ve dergâhı, inanç turizmine katkı sağladığı gibi, Şeyh Ali Sebti Hazretlerinin başlatmış olduğu misyona hizmet süreci de devam etmektedir.
 
Yönetim Kurulu olarak bizlerin, ortak düşünce ve kanaatimiz şudur ki; Allah dostları, bu dünyaya hizmet etmek için geldiklerini düşünmektedirler. "Siz insanların iyiliği için çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz” (Al-i İmran, 110) ayetinin övdüğü kimselerden olmak için insanlara hizmeti tercih etmişlerdir. Rasullulah s.a.v. Efendimiz ‘in, "İnsanların en hayırlısı, insanlara en faydalı olandır.” (Tebaranî; İbnu Ebi’d-Dünya) hadisindeki ‘hayırlı insan’ olmayı hayatlarının prensibi edinmişlerdir.
 
Çünkü onlar Rasulullah s.a.v. Efendimiz ’in ahlâkını temsil ediyorlardı. Efendimiz s.a.v.’in, bütün insanlara peygamber gönderildiği gibi, onun vârisi olan bu kâmil insanlar da bütün insanları muhatap alıyorlardı. Allah dostları, İslâm’ı aşk ile yaşayıp yaymaya, kalpleri fethetmeye çalıştılar. İnsanları Allah için sevip, ilahi dava uğruna kendilerini feda ettiler.
 
Allah’ın, Veli Kulları için buyurduğu ayeti kerimelerden de anladığımız; Allah Dostlarının, her dönem insanlığına hizmet ve irşad için kendilerini adadıklarıdır. Bu bağlamda, Elazığ Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz’a, yaptığı ve devam eden hizmetlerinden dolayı PALU-DER Yönetim Kurulu adına teşekkürlerimizi bildiririz.
08 Eylül 2017 Cuma, 23:52
977 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Palu ilçesinde bulunan Şeyh Ali Sebti Hazretleri Türbesinin yolu yapıma başlandı