775 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
PALU-DER 'DEN Donald Trump' a TEPKİ
PALU-DER DEN Donald Trump a TEPKİ
 
Palu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fadıl Ülgen,ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasına tepki gösterdi. 
 
PALU-DER Başkanı Fadıl Ülgen Yaptığı açıklamada; “Allah'ın yeryüzündeki ikinci mabedi olan Mescid-i Aksa'nın bulunduğu Kudüs şehri, hem önceki Peygamberlerin tebliğ merkezi hem de Nebiler silsilesinin son temsilcisi olan Hazreti Muhammed'in Miracına basamaklık etmiş kutsal bir şehirdir. Biz Müslümanlar tarafından kutsal olan ve Hazreti Ömer devrinde fethedilen Kudüs, Selçuklu ve Osmanlı dönemleri de dahil olmak üzere 13 asır İslam hakimiyetinde kalmıştır. Bu sebeple bu topraklar İslam medeniyetinin göz bebeğidir. Peygamberler şehri Kudüs, Müslümanların emanetindeyken insanlığın ortak mirası olan sevgi, hoşgörü ve birlikte yaşamanın merkezi olmuştur. Ne yazık ki, Müslümanların emanetinden alındıktan sonra şiddet, nefret ve zulümle anılır hale gelmiştir” dedi.
 
Ülgen; “Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi Müslüman aleminin kırmızı çizgisi olan, bu topraklarda yaşayan Filistinli kardeşlerimizin yaşamış olduğu baskı, zulüm ve şiddetin bir an önce son bulması için biz Müslüman alemine çok görevler düşmektedir. İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız. “ dedi.
 
Ülgen ;”Son olarak ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in sözde başkenti olarak tanıması, ülkemizin de içinde bulunduğu bölgeyi ve dünyayı kaosa sürükleyecek provokatif bir adımdır. Filistin'i işgal ederek milyonlarca insanı yıllardır yersiz, yurtsuz bırakan, işgal ettiği topraklarda Müslümanıyla Hristiyanıyla halkları kendi yurtlarında yabancı durumuna düşüren, baskı ve zulmün temsilcisi haline gelen İsrail yönetiminin bu yaptıkları yetmezmiş gibi, ABD’nin Kudüs'ü bu işgalci siyonist devletin başkenti olarak tanıması kesinlikle kabul edilemez” dedi.
 
13 Aralık 2017 Çarşamba, 12:37
775 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
PALU-DER DEN Donald Trump a TEPKİ