12209 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ÖZTÜRK’TEN KARAHAN ÇELİK’E AĞIR CEVAP
ÖZTÜRK’TEN KARAHAN ÇELİK’E AĞIR CEVAP
28 Mart’ta açıklama yaparak görevinden istifa eden Elazığspor Eski Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Karahan Çelik’in bir yerel gazeteye, Elazığspor’un ne kadar borcu olduğunu bilmediklerini ve Elazığspor karar defterine ulaşamadıklarına dair yaptığı açıklamalar konusunda yazılı bir basın bildirisi yayımladı.
 
Yazılı basın açıklamasında çok sert ifadelerde bulunan Elazığspor Eski Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk Elazığspor’un toplam borcunun kulübün bilgisayar kayıtlarında mevcut olduğunu belirterek bu gibi söylemlerin çok büyük bir iftira olduğunu kaydetti. Öztürk istifa ettiği tarihten itibaren yaşanan olumsuzluklar ve alınan başarısız sonuçların müsebbibinin Süper Lig’den bugüne kadar her daim yönetimi bırakmaları yönünde kendilerini taciz eden, yalan vaatlerde bulunan ve bugünlerde de Elazığspor’u sinsi sinsi kapatma eylemi planlayan Elazığ Belediyesi yöneticilerinin olduğunu belirtti.
 
 
İŞTE O AÇIKLAMA…
SON GÖREVİMİZİ YAPTIK VE KONGRE KARARI ALDIK
 
 “20 Nisan 2016 tarihinde bazı yazılı Basın aracılığıyla Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Karahan Çelik tarafından tarafımızı ilgilendiren açıklamalarına cevap verme gereği doğmuştur. Bir aya yakın bir süre önce Sayın Belediye Başkanını Kulübümüz Ceo’su ve takım kaptanlarıyla yapmış olduğu görüşme neticesinde mevcut Kulüp Başkanı’nın Kulübü bırakması neticesinde, Kulübe sahip çıkacaklarını ve futbolcu ödemelerinin yapılacağını ve yönetim kurulacağını beyan etmiştir. Bunun üzerine oyuncuların rahatlaması ve takımın önünü açma adına o dönemde en kötü şartlarda bile 2.sıradan Süper Lig ‘e çıkacak olan bizzat yönetimimizle oluşturduğumuz takımımızın başkanlığından 28 Mart 2016 tarihi itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım. O tarihten bugüne kadar ne şahsım ne de yönetimim hiçbir şeye müdahil olmamış, takımımız kayyuma düşmesin diye son görevimiz olan kongre kararını da almış ve komple takım Elazığ Belediyesi’ne teslim edilmiştir.”
 
 4 MAÇTA 2 PUAN TOPLAYIP PLAY­OFF ’U TARTIŞILIR HALE GETİRMİŞLERDİR
 
“Kulübü teslim alan Belediye yetkilileri futbol şube sorumlusu atamış, dilediği personeli işten çıkarmış, futbolcular ve teknik heyetle görüşmüş, toplantılar yapmışlardır. Şahsımın istifasından sonra, Elazığ Belediyesi yetkililerinin yönetiminde Elazığspor'umuz 2 içeri 2 deplasman olmak üzere ligin bitimine yakın seri yakalayacağı en kolay maçlara çıkmış en az 10 puan toplanıp ligde 2.sıraya yerleşmesi gereken bir durum yerine maalesef 2 puan alınmış ve play­off ’u tartışılır hale getirmişlerdir. Ayrıca Kulübümüz tarafından sezon sonunda en az 1 milyon Euro bonservis bedeli ile satabileceği Kossi Prince Segbefia ve yine 700 bin euro bonservis bedeli teklif edilen Sılvere Ganvoula Mboussy 'nin bedelsiz olarak serbest kalmalarını izleyerek zaman geçirmişlerdir. Kısa sürede takımın kimyasını bozup başarısızlıklara imza atıp, bu değerli oyuncuları kaçıran Belediye yönetimi beceriksizliklerinin doğurmuş olduğu bir psikolojiyle tarafımıza yönelik iftiralarına devam etmeyi kendilerine görev saymışlar ve Karahan Çelik vasıtasıyla da bu söylemleri gerçekleştirmişlerdir.”
 
ELAZIĞSPOR BELEDİYE GİBİ BAŞIBOŞ YÖNETİLMEMİŞTİR
 
“Oysaki Elazığ Spor Kulübü Yönetimimiz süresince, Elazığ Belediyesi gibi başıboş kimin ne yaptığı şehrimize hizmet etmesi gereken bir kurum kimliğinden çıkarak kimin nerede hangi işi yapması, ihaleleri kimin alması gerektiğinin tartışıldığı, defalarca Belediye Başkan Yardımcılarının görevlerinin değiştirildiği, defalarca Şube Müdürlerinin görevden alındığı, görev değişikliklerinin yapıldığı bir kurum gibi yönetilmemiştir. Biraz geçmişe baktığımızda değerli taraftarlarımızın hatırlayacağı üzere kulübü ilk devir aldığımda 1. Lig de iken kongre yapılmadan 2,5 ay gayri resmi yönetmiş milyonlarca lira Futbolcu ve Teknik heyet alacağı taaki çalışan personele kadar bütün ücretlerini ödemiş kulübü değerli yönetimimle birlikte kapanmaktan kurtarmış ve Süper Lig’e çıkararak o sezonda süper ligde kalmıştık.”
 
ELAZIĞPSPOR’ KAYYUMA BIRAKMAK İSTİYORLAR
 
“Ancak Sayın Mücahit Yanılmaz adaylık sürecinde kulübümüze ziyarete gelerek sonuna kadar yanımızda olacağını beyan etmiş daha sonraki süreçte Belediye Başkanı seçilmiş ve Süper Lig’de ki 2'inci yılımızda yaklaşık ligin bitmesine 10 maç kalmıştı. Seçim sürecinden sonra o kritik dönemde kulübümüze sahip çıkması gerekirken maalesef defalarca davet etmemize rağmen oyuncularımızla 1 bardak çay içmeye dahi gelmemiştir. Bu sahipsizliğe rağmen son maça kadar mücadelemizi sürdürmüş ve maalesef küme düşmüştük demiyorum düşürülmüştük daha sonrası ise o dönemki Sayın Vali Koçak’la bir araya gelen Belediye Başkanı yönetimi bırakmamız yönündeki söylemlerini devam ettirmiş ve sonuçta o dönemde de kongre kararı almıştık ancak Sayın Belediye Başkanı 4 ay boyunca yönetim oluşturamamış ve bir kulüp başkanı belirleyememişler. Bugün yapmaya çalıştıkları gibi takım kayyuma düşürmüşlerdir. Bizler de buna karşı vicdanımızın sesini dinleyerek ligin başlamasına yaklaşık on gün kala kulübümüzün kapanmaması için yeniden aday olarak takıma sahip çıkmış ve o sezonda da her kesimin Elazığ Spor düşer kapanır dediği bir süreçte Kulübümüzü Lig’de tutmayı başarmışızdır.”
 
1 YILDIR BİZLERİ YALANLARINIZLA AVUTTUNUZ
 
“Bugüne döndüğümüzde ise aynı senaryo Elazığ Belediyesi yetkilileri tarafından oynanmaktadır. Borazancı olarak da Karahan Çelik seçilmiştir. Ben buradan Belediye yetkililerine sesleniyorum. Kulübe ilk girdiğiniz gün Futbolcuları toplayarak antrenmana çıkın Samsun maçına gidin bir hafta içerisinde bütün prim alacaklarınızı ve maaş, maç başı alacaklarınızın da % 70‘ini ödeyeceğiz sözünü verdiniz, 1 yıldır bizleri yalanlarınızla avuttunuz bari biz bıraktık aynı yalanlarınızı futbolculara niye tekrar söylediniz halen prim alacakları bulunan takımı bu hale getirdiniz. Ayrıca 28 Mart 2016 tarihinde istifa ettim. Bugüne kadar bir başkan adayı mı bulabildiniz, bir yönetim mi oluşturabildiniz. Sayın Karahan Çelik’e soruyorum siz kongre delegesi bile değilsiniz hangi sıfatla karar defterini soruyorsunuz yoksa amacınız karar defterini imha etmek mi?”
 
ELAZIĞSPOR’U SİNSİ SİNSİ KAPATMA EYLEMİ PLANLIYORLAR
 
 “Ayrıca Futbolcu alacakları ve bütün cari hesapları Sayın Çelik’te iyi biliyor ki Kulübümüz tesislerinde bilgisayar kayıtlarında mevcuttur. Sizler Kulüp oyuncuların ücretlerini götürdüğünüzde kayıt mı bulamadınız bu ne büyük iftiradır. Elazığ Belediyesi, Başkanını belirler yönetimini kurar kongreye gelir ve huzurda bütün kayıtlar defterler tutanaklarla devir teslim edilir ve bu işin usulüde budur bilmiyorlarsa da öğrenirler. Sonuç itibariyle istifa ettiğim tarihten itibaren yaşanan olumsuzluklar ve maalesef alınan başarısız sonuçların müsebbibi Süper Lig’den bugüne kadar her daim yönetimimizin bırakması yönünde bizleri taciz eden, köşeye sıkışınca da yalan vaatlerde bulunan, geldiğimiz bugünlerde de Elazığ Sporumuzu sinsi sinsi kapatma eylemi planlayan Elazığ Belediyesi yöneticileridir. Kamuoyuna Saygılarımla duyurulur.”
21 Nisan 2016 Perşembe, 16:23
12209 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ÖZTÜRK’TEN KARAHAN ÇELİK’E AĞIR CEVAP