1220 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Özcan:TKDK’DAN ALDIĞI DESTEKLE BÖLGENİN TEK ÇANAK ÇÖMLEK İŞLETMESİNİ KURDU
ÖzcanTKDK’DAN ALDIĞI DESTEKLE BÖLGENİN TEK ÇANAK ÇÖMLEK İŞLETMESİNİ KURDU
Tesisin kuruluşunu tamamladıklarını ve şu anda üretime geçtiklerini anlatan Aydınlıoğlu, tesisin tam kapasiteyle çalışmaya başlamasıyla birlikte günde 5 bin parça ürün çıkarabileceklerini söyledi.
 
Çanakkale'de kaldığı sürece çanak çömleğe ilgi duyduğunu dile getiren Özcan Aydınlıoğlu, kurduğu tesiste yemek tabakları, testi, el sanatları ve yöresel ürünler başta olmak üzere çok sayıda ürün üreteceklerini söyledi.
 
Aydınlıoğlu, "Baba mesleği lokantacılık, marketçilikten sonra, bir Çanakkale serüvenimiz oldu. 6 yıl orada kaldıktan sonra orada gördüğüm bu çanak çömlek seramik üretimiyle ilgili ya da kültürel sanatsal çalışmalarla ilgili faaliyetleri Elazığ'a nasıl taşıyabilirizi düşündük. Bu konu için Elazığ Valisi ile görüştük. Kil yataklarının en az Eskişehir ve Bilecik'te olduğu gibi Elazığ'da da endüstriyel seramik üretimine uygun yataklar olduğundan bahsettim. Çok ilgisini çekti. Tabi biz o dönem böyle geniş çaplı bir yatırım düşünmemiştik. Bana özellikle doğal gıda kaplarıyla ilgili neler yapabileceğimizi sorunca ben de tabi tulum peyniri, pekmez üzüm gibi bütün doğal gıda ambalajı eksikliğini bildiğimden dolayı bu sektöre yönelebileceğimizden bahsettim. Böyle bir hikayemiz var. Pazar değil pazarlama sorunu var önümüzde. İnsanlara bunu ulaştırıp, anlatmamız lazım. Dolayısıyla talep göreceğine inanıyoruz. İnşallah üretimimizi tam normal bir düzene sokarsak anlatmakta, tanıtmakta ve pazarlamakta fazla sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum" dedi.
 
Özcan Aydınlıoğlu, tesisin bölgede tek olduğunu ifade ederek, günlük 5 bin ürün üretmeyi hedeflediklerini ifade ederek, şöyle konuştu: 
 
"Kayseri'den bu yana hatta daha öteye bu çapta bir üretim tesisi yok. Merdiven altı üretim yapan ufak tefek yerler var. Bizim buradaki yatırımımız çapımız bölgeye hitap edecek şekilde planlandı. Tarım ve Kırsal Kalkınma İl Koordinatörlüğü'nün de çok ciddi bir desteği oldu. Bu desteklerin de verdiği cesaretle bu işlere bu yatırımlara girdik. Burası ilk etapta 8 veya 10 kişiyle çalışmaya başlar.
 
Bu tesisi tam kapasiteyle çalıştırmaya başlarsak 30 kişinin çalışabileceği bir alt yapı var burada. Yani 30 kişiyi istihdam edilebiliriz diye düşünüyorum. Makine parkımızdaki irili ufaklı makineler tam kapasiteyle çalışmaya başladığında günlük 5 bin adet ürün çıkarmayı hedefliyoruz. Tabi ki bunu gerçekleştirebilmemiz için eksikliklerimizin ikmal edilmesi lazım. Bizim bu işin en can alıcı noktası ise enerji. Günlük hayatımızda kullandığımız tüm kaplara alternatif kaplar üretebileceğimizi düşünüyorum."
06 Kasım 2016 Pazar, 16:21
1220 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ÖzcanTKDK’DAN ALDIĞI DESTEKLE BÖLGENİN TEK ÇANAK ÇÖMLEK İŞLETMESİNİ KURDU