410 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
"ORTADOĞU MESELESİ VE TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ" KONUŞULDU
ORTADOĞU MESELESİ VE TÜRKİYENİN GELECEĞİ KONUŞULDU
Elazığ Türk Ocakları tarafından “Ortadoğu Meselesi ve Türkiye’nin Geleceği” konulu panel düzenledi.
 
Öğretmenevi konferans salonunda düzenlenen panele, MHP milletvekili Yavuz Temizer, Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yunus Koç, Ağın Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş, Elazığ Türk Ocağı Şube Başkanı Habip Yaşar, Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Prof. Dr. Orhan Kılıç, MHP İl Başkanı Abdulvahap Erdem, Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Murat Taşkın, F.Ü. Öğretim Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan panelin açılış konuşmasını yapan Habip Yaşar, 103 yıl önce kurulan Türk Ocaklarının bir kültür ocağı olduğunu söyledi. Allah, hak ve hakkaniyet yolunda Türk milletine, İslam alemine ve bütün insanlığa hizmeti alışkanlık haline getirilen gönül adamları topluluğu olduklarını anlatan Yaşar, “Sevr de Mondros’ta Kurtuluş Savaşı’nda oluşturulan şartlar ne ise, bugünde küresel güçlerin kurduğu derin yapıların himayeleri ile desteklenen ve ülkeyi ahtapot gibi saran etnik bölücü, fitne yani PKK’nın son yıllarda Türkiye ve Suriye üzerinde Ortadoğu ve İslam coğrafyasının yeniden dizayn etme çabalarıyla karşı karşıyayız. Yakın zamana kadar Türkiye’yi tehdit eden siyasi Kürtçülük hareketini yürüten PKK ve KCK vardı. Bu bizim iç meselemizdi. ABD’nin 2003’te Irak’a girmesiyle oluşan otorite boşluğu, sosyolojik zeminin boşluğu olarak IŞİD’i doğurdu. ABD bir yerden PKK’yı kınarken diğer taraftan PYD/ YPG gibi taşeron örgütleri alandaki silahlı güçler haline getirdi. Güvenilir müttefik olarak bağrına basıyor ve silahlandırıyor.
 
Devlet yetkilileri kamu güvenliğinin zaafa uğradığını söylüyorlar. Bu da gösteriyor ki PKK bölgede hakimiyet kurma suretiyle yerel otoriteyi güçlendirerek isyan ile olayların boyutlarını verilen şehit sayısı yakılan şehirlerdeki tahribatın neticesini ortaya koydu” dedi.
14 Temmuz 2018 Cumartesi, 00:10
410 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
ORTADOĞU MESELESİ VE TÜRKİYENİN GELECEĞİ KONUŞULDU