131 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ON ONBİR EKİMDE CUMHURİYET TIRI GELİYOR
ON ONBİR  EKİMDE CUMHURİYET TIRI GELİYOR
 
Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatmasının 100.Yılında, ADD tarafından hazırlanan ve o coşkuyu yeniden yaşatacak “Müze/Sergi Tırları Anadolu’yu dolaşmaya devam ediyor. Bu kapsamda Cumhuriyet TIR’ı 10-11 Ekim tarihlerinde Elazığ’da olacak.
 
Atatürkçü Düşünce Derneği Elazığ şube Başkanı Hülya Ülkü yaptığı açıklamada, “ Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatmasının 100.Yılında, ADD tarafından hazırlanan ve o coşkuyu yeniden yaşatacak “Müze/Sergi Tırları Anadolu’yu dolaşmaya devam ediyor.
 
İçinde Atatürk, Cumhuriyet ve devrimlerle ilgili sergilerin, İstiklal Madalyası’ndan, 10.Yıl Madalyası’na orijinal objelerin, Türkiye’de ve dünyada basılmış Atatürk’le ilgili yayınlardan oluşan basılı malzemeler ve panoları yer alıyor. Bu kapsamda, Cumhuriyet Tıri 10-11 Ekim tarihinde Elâzığ’da olacak. Şehir merkezinde öğretmenevi önünde 9:00 - 20:00 saatleri arası ziyaretçilere açılacak.
100.Yılda Cumhuriyetin coşkusunu yeniden yaşamamızı sağlayacak bu tirimizi ziyaret için Bütün halimizi bekliyoruz.” dedi.
 
09 Ekim 2019 Çarşamba, 13:03
131 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ON ONBİR EKİMDE CUMHURİYET TIRI GELİYOR