523 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Okul Kantinlerindeki Gıdalar İçin Logo Uygulaması Başlıyor…
Okul Kantinlerindeki Gıdalar İçin Logo Uygulaması Başlıyor…
5996 sayılı kanun gereği ilimizdeki okul pansiyonlarına gıda denetimi yapıldı.
 
Denetime; İl Tarım ve Orman Müdürü Turan KARAHAN, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Şube Müdürü ve teknik personel katıldı.
 
Tarım ve Orman Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında  “Okul Kantinlerinde Satışa Sunulacak Gıdalarda Logo Uygulamasına İlişkin İşbirliği Protokolünün ” imzalandığını söyleyen İl Müdürü Turan KARAHAN; “Resmi ve özel okullarda faaliyet gösteren kantin, yemekhane, kafeterya, büfe ve çay ocağı gibi işletmelerde bundan sonra sadece protokolde belirlenen şartları taşıyan gıdalar satılacaktır.
 
Geleceğimizin garantisi çocuklarımızın sağlıklı olması için bütün kurumlarımız işbirliği içerisinde olacak. Okullarımızda güvenli gıda satışı ile çocuklarımıza sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırarak onları obeziteye karşı da korumuş olacaklarını ifade etti.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK ise; Beslenme dostu okul programı ile kantinlerde satılan ürünler ile pansiyonda kalan öğrencilerimize verilen ana ve ara öğünlerdeki  yiyeceklerin  sağlıklı, dengeli  ve güvenilir  olması sağlanacaktır. Denetim çalışmalarında gösterdikleri hassasiyetten dolayı başta İl Tarım ve Orman Müdürü Turan KARAHAN olmak üzere tüm okul müdürlerime ve kantincilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
05 Ocak 2019 Cumartesi, 00:56
523 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Okul Kantinlerindeki Gıdalar İçin Logo Uygulaması Başlıyor…