243 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
“Ödenekler Bu Hafta Çıkıyor”
Ödenekler Bu Hafta Çıkıyor
Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Gür, Doğuken’te yapılması planlanan saha konusunda değerlendirmelerde bulundu…
 
Elazığ’da yapımı uzun süredir gündemden düşmeyen alternatif saha için girişimler hızlandırıldı. Elazığ Atatürk Stadyumu’nun yıkımının ardından iç saha maçlarını dışarda oynamak durumunda kalan Elazığspor hayati önem taşıyan mesele konusunda açıklamalarda bulunan Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Genel Başkanı Mustafa Gür,  Doğuken’te yapılması planlanan saha için ödeneğin bu hafta çıkacağının müjdesini verdi.
 
Tesis anlamında çok büyük sıkıntılar çektiklerini söyleyen Elazığ ASKF Başkanı Mustafa Gür, “En büyük sıkıntıyı tesisleşme anlamında taşıyoruz. Futbol takımlarımızın antrenman yapacağı, maç yapacağı sahalar dip seviyede şu anda.
 
Milletvekillerimiz profesyonel takımlarımız için Doğukent’te bir çim saha yapımı için girişimde bulundular. Ödenekler inşallah bu hafta çıkıyor. Belki 2-3 hafta takımlarımız dışarda oynadıktan sonra Doğukent’teki Çim Saha’da takımlarımız maçlarını yapacaklar. Şu an için 50 kulüp olmuşuz. Her geçen gün genişleyerek büyüyoruz. Şehir nüfusuna paralel olarak biz de hızlı bir şekilde ilerliyoruz. İki tane BAL takımımız var. Onlar da tesis anlamında sıkıntı yaşıyorlar. Sağ olsun üniversite sahasının tribünü rektörümüzün girişimiyle yapılıyor. Işıklandırmasının da yapılması gerekiyor. Gençlik Merkezi’ndeki sahamızın yapımı devam ediyor. Hızlı şekilde bitirilmesini talep ediyoruz. İl Özel İdare Sahası’nın soyunma odalarının yapımının tamamlanarak seri şekilde hizmete açılmasını talep ediyoruz. İnşallah yetkililerimiz bizlere duyarlı olur. Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün bizlerle koordineli çalışmasını da talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.
17 Temmuz 2019 Çarşamba, 16:36
243 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Ödenekler Bu Hafta Çıkıyor