290 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
NORMAL DOĞUMUN TEŞVİKİ EĞİTİMİ
NORMAL DOĞUMUN TEŞVİKİ EĞİTİMİ
           Elazığ Kamu Hastaneleri Birliği ile Fırat Üniversitesi Rektörlüğü arasında eğitici desteği kapsamlı yapılan protokol gereği Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “Ebeler İçin Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış Eğitimi” düzenlendi. 
 
          16.10.2010 Pazartesi günü SBÜ Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Harput Kampüsü Eğitim Salonunda başlayan eğitimin açılış konuşmasını yapan Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Cahit POLAT yaptığı açıklamada “ Sağlık Bakanlığı’nın Kasım 2016 tarihi itibariyle başlattığı proje kapsamında doğum hizmetlerinin güçlendirilmesi, anne adaylarının doğum eylemini sağlıklı ve güvenli şartlarda gerçekleştirmeleri, ebelerimizin doğumlarda daha etkin rol almaları ve normal doğumun yaygınlaştırılması amacıyla hastanemizde böyle önemli bir etkinlik düzenlemiş bulunmaktayız.
 
 
Bu eğitim Kamu Hastaneleri Birliği adına Genel Sekreterimiz Prof. Dr.Adnan SEYREK ile Fırat Üniversitesi Rektörlüğü adına Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRBAĞ’ın imzalamış olduğu eğitici destekli bir protokol çerçevesinde yapılmaktadır. Böyle bir eğitime ev sahipliği yapmak bizleri sevindirmektedir. Başarılı, verimli ve amacına hizmet edecek bu eğitime katılan tüm ebelerimize başarılar dilerken, bu süreçte bize eğitim desteği sunan Fırat Üniversitesi Rektörlüğü’ne ve eğitimci hocalarımıza teşekkür ederim”dedi.
 
        Elazığ Merkez ve ilçe devlet hastanelerinde görev yapan 25 ebenin katılımı ile düzenlenen eğitim, 5 gün teorik ve 5 gün uygulamalı olmak üzere 10 gün sürecektir. 
 
 
 
17 Ekim 2017 Salı, 12:23
290 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
NORMAL DOĞUMUN TEŞVİKİ EĞİTİMİ