584 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
MÜTEAHHİTLERE BİRLEŞİN ÇAĞRISI
MÜTEAHHİTLERE BİRLEŞİN ÇAĞRISI
İmkon Yönetim Kurulu Üyesi ve ELMÜTDER Yönetim Kurulu Başkanı Av.Osman AVCIL , müteahhitliğin çerçevesinin belirlenmesi için çalıştıklarını ifade ederek "Bizler STK'ların gücüne inandık.
 
Tek ses olarak sorunların çözülmesi için ülkemizin  ve memleketimizin ekonomisinin daha da güçlenmesi için yola çıktık dedi.
 
AVCIL; sektörün sorunlarını tespit etmek ve çözüm üretmek için bağlı olduğumuz Konfederasyon ile beraber   ilgili bakanlıklarla görüşme halinde olduklarını, çıkarılacak kanunla, müteahhitliğin çerçevesi belirlenecek, sektör disiplin altına alınarak, ülkemize yurtiçi ve yurtdışından daha fazla katma değer sağlayacaktır dedi. Müteahhitlik yasa tasarısını yaşama geçirmek için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile birlikte hazırlanan tasarıyla ilgili talepleri Çevre ve Şehircilik Bakanına da arz ettik" inşallah yeni yılda bunun sonucunu hep beraber bekleyip göreceğiz ifadelerine yer verdi.
 
"YETKİLİLERLE GÖRÜŞME HALİNDEYİZ"
 
İnşaat sektörünün gündeminde Otopark Yasası, Kentsel Dönüşüm Yasası, Yapı Denetim Yasası ile ilgili gelişmeler ve düzenlemeler olduğunu belirten ELMÜTDER  Başkanı Av.Osman AVCIL, bu konuda kurulan komisyonlarda  ilgili Konfederasyonumuz ile beraber  görüşleri bizzat bakanlıklara ilettiklerini vurguladı.
 
09 Aralık 2017 Cumartesi, 17:01
584 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
MÜTEAHHİTLERE BİRLEŞİN ÇAĞRISI