358 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Muhtar halka en yakın seçilmiş yönetim birimidir,
Muhtar halka en yakın seçilmiş yönetim birimidir
Yerel demokrasinin en köklü ve özel uygulamalarından birisi olan muhtarlık müessesesi halkın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynayan, diğer yandan hem geleneksel hem de gününüz kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından birini teşkil etmektedir.
 
Muhtar halka en yakın seçilmiş yönetim birimidir, devletin halkla en sıcak temas noktasıdır, devletin güler yüzü ve şefkat elidir. Bu önemli misyonları ve fonksiyonları nedeniyle muhtarlarımız daha da ön plana çıkmış ve Sayın Cumhurbaşkanımızdan başlayarak her kademedeki kamu kuruluşlarında daha çok saygı gören ve talepleri daha özenle değerlendirilen kişiler olmuşlardır.
 
Yeni kamu yönetimi anlayışının bir gereği olarak, muhtarlarımız bu şekilde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını, sorunlarını ve beklentilerini yetkili makamlara ileten ve takibini yapan  demokratik sistemin  vazgeçilmez paydaşlarıdır. 
 
İlimizde  de muhtarlarımız kamu kurum ve kuruşlarımızla yakın bir işbirliği içerisinde bulunarak halkımızın  sorunlarının çözümünde büyük rol oynamakta ve yerel yönetimlerin etkin bir şekilde hizmet sağlamasında çarkın bir parçasını teşkil etmektedirler. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle  ilimizde görev yapan tüm köy ve mahalle muhtarlarımızın “Muhtarlar Günü”nü  tebrik eder, çalışmalarında üstün başarılar dilerim.
 
ELAZIĞ VALİSİ
Çetin Oktay KALDIRIM
 
 
20 Ekim 2018 Cumartesi, 09:54
358 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Muhtar halka en yakın seçilmiş yönetim birimidir