367 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE GÖRME ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA YÖNELİK ETKİNLİK DÜZENLENDİ
MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE GÖRME ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA YÖNELİK ETKİNLİK DÜZENLENDİ
 
          İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT,  07-14 Ocak Görme Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Müdürlüğümüze davet edilen Harput Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı ve üyeleri ile bir araya geldi.
 
         11.01.2018 Perşembe günü Müdürlüğümüzde yemekli olarak düzenlenen etkinliğe Harput Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Muzaffer POLAT, dernek üyeleri ve hizmet başkanlarımız katıldı. 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler haftası olarak ta anılan etkinlikte bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT “ Görme engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırma ve onları toplumda daha aktif hale getirmeye yönelik olarak ilimizde faaliyet gösteren Harput Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı sayın Muzaffer POLAT ve derneğin değerli üyelerini müdürlüğümüzde ağırlamaktan dolayı mutluyuz. İnsanların başına gelen her türlü musibetler ilahi bir takdirdir. Bizlere düşen sevabını cenabı Allahtan umarak bu musibetlere karşı sabırlı olmaktır. O, izin vermeseydi olmazdı, bunda da bir hayır vardır diyerek rahat olma bilincinin kazanılması, insanın Allah’a olan imanının sonucudur. Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü olarak her zaman sorunlarınızı dinlemeye ve çözüm bulma gayreti içinde olacağız “ dedi.
 
        Hafta münasebeti ile yapılan davetten onur duyduklarını belirten Dernek Başkanı Muzaffer POLAT, yaptığı açıklamada “ Elazığ Harput Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği olarak Elazığ İl Sağlık Müdürlüğümüzün bizlere yönelik davetlerini memnuniyetle karşılıyoruz. İlimizdeki tüm görme engellilerle ilgili sorunlarımızı dile getirdik.  Böyle güzel bir etkinlik düzenledikleri için İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, beye ve kurum yetkililerine çok teşekkür ederim. İnşallah bu farkındalık diğer kamu kurumlarımız tarafından da dikkate alınır. Görme engelli sporcularımızın lisanslarına esas sağlık kurulu raporları ve daha çok görme engelli vatandaşlarımıza ulaşmak için sağlık kurulu kayıtları üzerinden bize yardımcı olma taleplerimizi dile getirdik ve olumlu cevaplar aldık” şeklinde konuştu.
 
12 Ocak 2018 Cuma, 22:19
367 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE GÖRME ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA YÖNELİK ETKİNLİK DÜZENLENDİ