639 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
MOBİL KANSER TARAMA ARACIMIZ ÖĞRETMEN EVİ MEYDANINDA
MOBİL KANSER TARAMA ARACIMIZ ÖĞRETMEN EVİ MEYDANINDA
Sağlık Bakanlığı’nın ülke genelinde başlatmış olduğu “Ulusal Kanser Tarama Programı”kapsamında İl Sağlık Müdürlüğümüzce ilimiz genelinde sürdürülmekte olan 2018 yılı Kanser Tarama çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir.
 
Bu amaçlar doğrultusunda kanser tarama hizmetlerimizde kullanmak üzere Bakanlığımız, Kanser Daire Başkanlığı tarafından daha önce ilimize tahsis edilen ve Karakoçan İlçemizde kitaramalardan sonra halen Kovancılar ilçemizde faaliyet gösteren Mobil Kanser Tarama Aracımız, bu kez Elazığ’ da halkımıza hizmet vermeye başlayacaktır.
 
10 – 14 Eylül 2018 tarihleri arasında Elazığ Kültürpark Gençlik Merkezi Karşısında halkımızın hizmetine sunulmak üzere konuşlandırılacaktır. Gece saat 23.oo’e kadar açık olacak Mobil Kanser Tarama Aracı ile ;40-69 yaş aralığındaki kadınlara mamografi çekimi ile meme kanseri taraması, 30-65 yaş arasındaki kadınlara HPV-DNA testi ile rahim ağzı kanseri taraması ve 50-70 yaş arasındaki kadın ve erkek vatandaşlarımızın GGK tetkiki ile kalınbağırsak kanseri taramaları yapılacaktır.
Ulusal Kanser Tarama Programı kapsamında Sağlık Müdürlüğümüz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’na bağlı Kanser Birimi tarafından yukarıda belirtilen hedef yaş aralığına yönelik tamamenÜCRETSİZyapılacak “Kanser Tarama Etkinliği” ne siz değerli halkımızın katılımlarını bekler, sağlıklı ve mutlu günler dileriz.
 
10 Eylül 2018 Pazartesi, 15:27
639 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
MOBİL KANSER TARAMA ARACIMIZ ÖĞRETMEN EVİ MEYDANINDA