1071 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Minibüs Ücretlerine Zam Kararı Alındı
Minibüs Ücretlerine Zam Kararı Alındı
Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şevket Toraman, minibüs ücretlerine zam kararı aldıklarını ancak, uygulamaya geçmek için Elazığ Belediyesinin kendi araçlarına zam yapmasını beklediklerini söyledi.
 
Toraman yaptığı açıklamada, bir çok şehirde minibüs ücretlerine zam yapıldığını ve uygulamaya geçildiğini kaydetti.
 
Elazığ Şoförler ve Otomobilciler odası olarak Elazığ'da da minibüs ücretlerine zam kararı aldıklarını ancak bu kararı henüz uygulamaya geçirmediklerini kaydetti.
 
Karara göre tam 2,5, öğrenci ücretini ise 2 Liraya çıkardıklarını belirten Toraman, uygulamaya geçmek için Elazığ Belediyesinin kendi araçlarına zam yapmasını beklediklerini kaydetti.
 
TORAMAN: ÖĞRENCİ VELİLERİME SESLENİYORUM
 
Toraman, öğrenci servis ücretine ilişkin de bilgiler verdi.
 
Başkan Toraman, “Öğrenci velilerime sesleniyorum; Bizim 0.5 km arası 160 TL, 5 ve 10 km arası 180 TL, 10 ile 15 km arası 200 TL fiyat belirlememiz var. Bunlar dışında da Rehber öğretmenlerin ücretleri de belirlenmiştir. Fiyat taleplerimizi de almışız. Buna göre artık hem firmalarımız hem de öğrenci velilerimizin bu konu da duyarlı olmalarını bekliyoruz. Diğer bir konu ise, Okul Müdürlerimiz, basın yoluyla söylememize rağmen hangi okul, hangi firmaya verileceği konusun da herhangi bir yerden mesaj atmakla bildirme hakkına sahip değiller. Sözleşmeyi yapıp kendi öğrencisini belirleyip devam eder. En büyük sıkıntımız; Salim Hazar Dağlı okulunun tekli sisteme geçtiği zaman 1.500 öğrencimizin dışarıda kalması sorun oluyor. Buradan Sayın Valime sesleniyorum. Bu konuyla ilgili ne şekil bir destek verirse, bu okulların bir yıl daha devam etmesini istiyoruz” diye kaydetti.
23 Ağustos 2019 Cuma, 15:25
1071 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Minibüs Ücretlerine Zam Kararı Alındı