189 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
MİLLETVEKİLİ ZÜLFÜ DEMİRBAĞ, İLÇE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
MİLLETVEKİLİ ZÜLFÜ DEMİRBAĞ İLÇE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Arıcak İlçesi’nde incelemelerde bulundu. Milletvekili Demirbağ, Karakaş Köyünde çıkan yangında evleri kullanılamaz hale gelen aileleri ziyaret ederek, devletin vatandaşının yanında olduğunu söyledi.
 
Milletvekili Demirbağ, AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamed Eren ve partililerle birlikte Arıcak ilçesine giderek, vatandaşla bir araya geldi, çalışmaları yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.
 
"DEVLET HASTANESİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE HİZMETE BAŞLAYACAK"
 
Milletvekili Demirbağ’ın ilk durağı Devlet Hastanesi oldu. Yapımı devam eden hastaneyi gezen Demirbağ, gelinen süreçle ilgili bilgiler aldı.
 
Milletvekili Demirbağ, hastanenin önümüzdeki günlerde hizmete başlayacağını ifade ederek, "Önümüzdeki günlerde laboratuvar ve bazı cihazlar da gedikten sonra hastanemiz faaliyete geçecek. Arıcak'tan 130 Km Elazığ’a gitmek durumunda kalmayacak birçok hastamız ama elbetteki Elazığ’da muayenenin ve tedavinin devamında gitmesi gerekiyorsa tabi gidecek ama acil müdahalelerde birçok müdahalenin yapılacağı bir hastaneye Arıcak ilçemiz kavuşmuş oldu. Allah hayırlı uğurlu etsin. 10 yatak kapasiteli zaten ilçe olduğu için tam dolu olmaz ama kâfi gelecek kadar yeterli hastanemiz bölümler olarak diş olsun, dahiliye olsun özellikle çocuk hastalıkları bölümüyle birlikte çoğu bölümler mevcuttur.” açıklamalarında bulundu.
Milletvekili Demirbağ, Arıcak İlçesi Karakaş Köyünde çıkan yangından evlerini kaybeden aileleri de unutmadı. Karakaş köyüne giden Demirbağ, önce yangının olduğu yerde incelemelerde bulundu.
 
PIHTILI: AFAD’IN YARDIMLARI HESAPLARIMIZA GELDİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AKTARACAĞIZ
 
Karakaş köyünde AFAD’ın yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler veren İl Müdürü Osman Pıhtılı, Altı evin o gün yandığını hatırlatarak “Olayın ilk anından itibaren AFAD ekibi itfaiye ekipleri Sayın Valimizin ve Vekillerimizin an be an olay yerinden haber almaları ve olayı yönetmeleri ile müdahale edildi. Çok şükür o gün herhangi bir can kaybı meydana gelmedi biz AFAD ekipleri olarak kendi sorumluluk alanımız içinde yapılabilecek en üst limitten yardım taleplerimizi Başkanlık Ve İçişleri Bakanlığımızdan talep ettik. AFAD’ın yardımları hesaplarımıza geldi önümüzdeki günlerde aktaracağız burada Kaymakamlığımızın, Sosyal Yardımlaşmanın, Kızılay’ın ve AFAD’ın  başlattığı yardım kapmayası dahilinde el birliği ile evleri yanan vatandaşların mağduriyetleri inşallah giderilecek. Destek veren başta Sayın Vekillerimiz ve Valimize teşekkür ederim” dedi.
 
 
02 Aralık 2019 Pazartesi, 17:25
189 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
MİLLETVEKİLİ ZÜLFÜ DEMİRBAĞ İLÇE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR