655 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
MİLLETVEKİLİ EROL “3.HAVALİMANININ ADI ATATÜRK HAVALİMANI OLMALIDIR”
MİLLETVEKİLİ EROL 3HAVALİMANININ ADI ATATÜRK HAVALİMANI OLMALIDIR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol,  3. Havalimanının adının “Atatürk Havalimanı” olması gerektiğini ifade etti.
 
CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 29 Ekim 2018 tarihi itibariyle faaliyete geçecek olan  3. Havalimanı hakkında açıklamalarda bulundu. Mevcut Atatürk Havaalanı’nın bir süre sonra kullanım dışında kalacağını aktaran Milletvekili Erol, Bu yüzden ülkenin kurucu lideri Atatürk’ün adının 3. Havalimanın verilmesinin en uygun olacağını dile getirdi. 
 
 CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol yaptığı yazılı açıklamada,  “Tamamlandığında kapasitesi ve büyüklüğü ile dünyanın en büyük havalimanı olmayı hedefleyen 3. Havalimanına mevcut Atatürk Havaalanı’nın bir süre sonra kullanım dışında kalması nedeniyle ülkemizin kurucu lideri Atatürk’ün adının verilmesi kanaatimce en uygun olanıdır. Dünyada bu gibi büyük projelerde ülkeler tarihi şahsiyetlerinin ismini kullanmışlardır. Bu projeye de “İstikbal Göklerdedir” diyerek 1925 yılında Türk Tayyare Cemiyeti’ni  kurdurarak havacılığımızın uygarlığın akış yönünde ilerlemesine vesile olan ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ismi yakışacaktır” dedi.
15 Eylül 2018 Cumartesi, 20:14
655 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
MİLLETVEKİLİ EROL 3HAVALİMANININ ADI ATATÜRK HAVALİMANI OLMALIDIR