496 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
“MHP, ÇOK ÖNEMLİ BİR DURUŞ SERGİLEDİ”
MHP ÇOK ÖNEMLİ BİR DURUŞ SERGİLEDİ
AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, TBMM Başkanlık seçimi öncesinde tvnet’in canlı yayın konuğu oldu. Milletvekili Ağar, programda Türkiye’nin yeni yönetim sistemi ve siyasi gündeme  ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 
TBMM Bahçesinde canlı olarak yayımlanan programda konuşan Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin hızlı karar alma noktasında önemli bir sistem olduğunu vurguladı.  
 
Elazığ eski emniyet binası arazisinin Millet Bahçesi’ne dönüştürülme kararının bu sistemin önemli göstergelerinden biri olduğuna dikkat çeken Ağar, “Hızlı bir şekilde karar verildi ve orası millet bahçesine döndürüldü. Bu aynı şekilde yatırım salanlarında da alınacak kararların bir müjdecisi oldu. Bu önemli bir şey.” dedi.
 
“MHP, ÇOK ÖNEMLİ BİR DURUŞ SERGİLEDİ”
 
Milletvekili Ağar, Yeni sistemin ilk bakanlar kuruluna ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.
 
Ağar, Bakanlar kurulunun vizyoner isimlerden oluştuğunu belirterek, “Bütün bakanlarımızın kendi vizyoner yapısıyla önümüzdeki döneme damga vuracağına inanıyorum.” dedi.
 
AK Parti ve MHP ittifakının sürdürüleceğini ifade eden Ağar, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin çok değerli lideri Sayın Devlet Bahçeli ittifakın devam edeceğini beyan ettiler. Bu önemli bir ittifaktır. Burada ben Sayın MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli’ye de şükranlarımı sunuyorum. Kendi geleceğini yok sayarak, ülkenin geleceği için bizimle beraber bir ittifak kurmuştur. Şuanda da bu sistemin hayata geçmesinde hepberaber bunun mutluluğunu  yaşıyoruz. Çünkü Türkiye’nin jeopolitik ortamından dolayı gerçekten etrafında ateş çemberi oluşmaya başlamıştı son senelerde. Bu önemli bir şey. MHP, AK Parti ile ittifak yaparak Türkiye’nin birliği açısından çok önemli bir duruş sergiledi. Bunun da şimdi hep beraber meyvelerini icraat ve atılım açısından yaşayacağız.” diye konuştu.
 
“BABAMIN BİLGİ VE BİRİKİMLERİNDEN FAYDALANACAĞIM”
 
İçişleri ve Adalet eski bakanı Mehmet Ağar’ın bilgi ve birimlerinden faydalanacağını ifade eden Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, “Mehmet Ağar’ın oğlu olmak kolay bir şey değil. Biz de elimizden geldiğince O’nun adını yaşatmaya çalışıyoruz. Mehmet Ağar’ın oğlu olarak ben hayatım boyunca ben attığım her adıma çok dikkat ettim. Çünkü benim babamın da her zaman ölçülü bir hayatı sahibi oldu. Her zaman devletinin yanında durdu. Milletinin yanında durdu. Biz her zaman sessiz, sakin fakat devletimiz için gür bir sesle yaşayan bir aile olduk. Ben de açıkçası aynı çizgide devam edeceğimi şimdiden söyleyebilirim.” şeklinde konuştu.
 
 
12 Temmuz 2018 Perşembe, 16:22
496 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
MHP ÇOK ÖNEMLİ BİR DURUŞ SERGİLEDİ