171 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
MESLEKİ EĞİTİM VE BECERİ GELİŞTİRME İŞBİRLİĞİ PROJESİ (MEGİP) PROTOKLÜ İMZALANDI
MESLEKİ EĞİTİM VE BECERİ GELİŞTİRME  İŞBİRLİĞİ  PROJESİ MEGİP PROTOKLÜ İMZALANDI
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, nitelikli eleman sıkıntısını çözmek amacıyla mesleki eğitim ve beceri geliştirme işbirliği projesini hayata geçirdi. Projenin ortaklarıyla ilk imza oda binasında düzenlenen törenle atıldı.
 
İmza Törenine Elazığ Ticaret ve sanayi Odası ( ETSO ) Başkanı Asilhan Arslan, Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Tunç, İş Kur İl Müdürü Abdullah Balcı, Fırat Üniversitesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Fatih Özek, MEGİP Projesinden faydalanan kuruluşları temsilen de Elazığ Özel Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erduran Gür ile Hamdiye Turan isimli şahıs firmasının temsilcisi Fethi Turan katıldı. 
 
ARSLAN: ÇOK GÜZEL BİR PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYORUZ.
 
Elazığ' da kurumlarımızın müşterek yürüttüğü başarılı çalışmalardan birine daha şahit oluyoruz diyerek konuşmasına başlayan Başkan Asilhan Arslan; işletmelerimizin daha  iyi ve daha kaliteli hizmet vermelerine vesile olacak kadrolarla kendilerini buluşturmak adına Fırat Üniversitemizin FÜSEM marifetiyle tüm personellerin eğitimi ve akabinde uygulamalı yerinde eğitim modelleriyle hem eğitim sürecini tamamlamak hem de iş dünyasında yeni personeller kazandırmak, hakeza yine Arçelik servisinde, yetkili servisinde teknik personeli ve  FÜSEM marifetiyle teorik eğitimlerin üniversitede sağlanması, pratik eğitimlerinde iş sahasında verilmesi adına çok güzel bir çalışmamız oldu, önümüzdeki yıllar şehrimiz adına daha güzel olacak, dedi.
 
İş Kur İl Müdürü Abdullah Balcı ise, “Biz bu MEGİP projesine başlarken heyecanlıydık. Acaba biz programı nasıl yürüteceğiz,  diye düşünüyorduk, burada sayın Başkan’ımızın bize çok büyük destekleri oldu. Bir kamu kurumuna bir sanayicinin, bir özel sektörün destek olması bizlere çalışma motivasyonu ve azmi kazandırdı. Burada bizim Fırat Üniversitemiz ile işbirliği içinde akademik kariyeri olan sevgili hocalarımızın başkanlığında eğitimlerini almaları ve sektöre deneyimli ‘ara eleman’ değil de ‘ana eleman’ yetiştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Daha geçen hafta tekstil sektöründe bir projemizi başlattık. Bugün hastane sektöründe ve yetkili servis düzeyinde eleman yetiştirmek üzere burada bulunuyoruz. Şehrimize hayırlı olsun, dedi.
Projenin önemli ayaklarından biri olan eğitim alanında çözüm ortağı olan Fırat Üniversitesini temsilen imza törenine katılan Fırat Üniversitesi öğretim üyesi Doç.Dr. Fatih Özek ise; Projede çok iyi bir noktada olduklarını belirterek, bu ve benzeri çalışmalrın şehre katma değer anlamında katkı sağlayacağını ve Fırat üniversitesi olarak böyle bir çalışmanın içerisinde yer almaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, dedi.
 
Elazığ Özel Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Doktor Erduran Gür ise, “Birlikte Elazığ’ın iş gücünü arttırmak için yürütülen bu projede hastanemize çalışan saysını arttırmak ve çalışanların niteliğini yükseltmek için böyle çok yoğun gayretler sonucu, oluşturulmuş bir projede hastanemize rol verdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Hastanemiz bu proje sayesinde hastalarımıza verdiği hizmetin kalitesini arttıracaktır” dedi.
 
Arçelik Yetkili Servis Bayii Fethi Turan da, “Biz de Arçelik yetkili servisi olarak çalışanlarımızın niteliğini arttırmak için daha başarılı servis alanı oluşturmak adına bu projeden faydalanmak istedik. Proje esnasında bize yardımcı olan Ticaret ve Sanayi Odası çalışanlarına ve Başkanı’na özellikle teşekkür ediyorum” dedi.
 
21 Mart 2019 Perşembe, 16:46
171 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
MESLEKİ EĞİTİM VE BECERİ GELİŞTİRME İŞBİRLİĞİ PROJESİ MEGİP PROTOKLÜ İMZALANDI