116 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Merhum Demirbağ için Anma Konseri Düzenlenecek
Merhum Demirbağ için Anma Konseri Düzenlenecek
9 Kasım 2010 tarihinde evinde elektrik sobasından çıkan yangın sonucu hayatını kaybeden  Elazığ Musikisinin önemli isimlerinden merhum Enver Demirbağ, Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürlüğü tarafından düzenlenecek konserle anılacak.
 
Koro Müdürü Olcay Bürhan yaptığı açıklamada, Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu olarak geçmişten günümüze gelen yöresel üstatları andıklarını ve eserlerini tanıttıklarını ifade etti. 
 
Bürhan, bu kapsamda Elazığ Musikisinin büyük üstatlarından Enver Demirbağ'ın bestelerinden oluşan bir repertuarla izleyicilerin karşısına çıkacaklarını kaydetti. 
 
Bürhan, açıklamasında, "Koro Şefimiz Kenan Çimtay yönetiminde Koromuz sanatçıları ve İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu Müdürü Rahmi İbicek, İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu Şefi  Uğur Kaya, İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu ses sanatçıları Elif Buse Doğan, Zülfü Demirtaş Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Müdürü Hasan Öztürk  Mahalli Sanatçılarımız Nihat Kazazoğlu, Osman Bulut, Mustafa Aksu, Şakir Yetkin nin seslendirecekleri solo ve koro olarak bir birinden güzel eserleri izleyicilerimizin beğenisine sunacağız.  Koromuzun düzenleyeceği konserleri izleyenlerimiz Bakanlığımızın yapmış olduğu Sanat Cepte uygulamasından takip edebilirler ayrıca biletini al internet sitesinden konser biletlerine ve tarihlerine ulaşılabilir. Devlet Klasik Türk Müziği Korosu olarak Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezinde 09.11.2019 Cumartesi günü Saat: 20:00’de izleyicilerimize sunacağımız. Enver Demirbağı anma konserimize tüm halkımızı davet ediyoruz." ifadelerine yer verdi.
 
07 Kasım 2019 Perşembe, 12:48
116 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Merhum Demirbağ için Anma Konseri Düzenlenecek