25 Aralık 2017 Pazartesi, 1846 kişi okudu
Murat Ünal
MECBUR HİSSETTİM YAZMAK ZORUNDAYIM
Aslında hiç yazmayacaktım,çünkü benim özel bir meselem haline gelmişti,özelim değildi ama ben öyle karar vermiştim,özel meselem olsun istedim.
 
1996 yılı Ankara Gülhane Tıp Akademisi Hastahanesi, Harun Tatar Paşa gitme seni ameliyat edeyim,3 Kroner arter tıkalı risk altındasın diyeli 14 yıl olmuştu,Ameliyat olmadan,Elazığ'a dönmüştüm.
 
14 yıl stresli,çatışmalı bir siyasi hayat,doktora gitme yok,ilaç alma yok,düzenli bir hayat yok,kelle koltukta gidiyoruz.
 
Hemen, hemen her gün gelen angina ataklarına bile artık alışmıştım, sıradan bir olay olmuştu benim için kalp ağrılarım.
 
Kendimi avutuyordum,Midem yine başladı diye kendime yalan söylüyordum,başlayan mide ağrıları değildi,açıkça Kalbim alarm veriyordu.
 
4 AĞUSTOS 2010 sabah başlayan ataklar devam etti,meclis salonunda bir iki sefer daha geldi,aldırmadım,hastaydım,hemde çok ciddi bir şekilde hastaydım.
 
Belediye meclis Toplantısından çıktım eve gidiyorum,saldırgan peşimde, Köfteciler sokak çıkışında hızla birinin yaklaştığını hissettim,dönmeye fırsat kalmadan başımın sol tarafından darbeyi yedim,verilmek istenen mesajı hem sözlü hem saldırı şeklinde vermişti tetikçi,Hısız, Organize Çetecilerin Mesajını.
 
Hasta halim ile darbeyi yemiştim ama yıkılmadım!
 
Polis,Ambulans,Gazetemizin İmtiyaz sahibi ve Başyazarı Nafiz koca yetişti,alıp Acil servise götürdüler,müdahaleler,yoğun bakım,ve Ameliyat,çok şükür sağlığıma kavuştum.
 
Her şey de bir hayır vardır deriz,benim için bir musibet olan saldırı,rahmete dönüşmüş kaçtığım ameliyatı olmama vesile olmuştu,
 
Şükrettim Rabbime.
 
Aynı nitelikli iki saldırı daha oldu kentimizde, biri gazeteci Nafiz Koca'ya diğeri yine siyasi bir kimliği olan Necati Yavuz beye.
 
Saldırı üçe çıkmıştı,yazmak zorundaydım tek olsa idim yazmayacaktım,artık kişisel mesele olmaktan çıkmış,kamu meselesine dönüşmüştü saldırılar.
 
Bana ve Nafiz KOCA beye yapılan saldırılar da Kameralar silinmiş Fail meçhule gömülmüştü,kamera silmeler ilgilendirmiyordu bizi,biz saldıran,azmettiren ve uygulayan şerefsizleri biliyor ve iyi tanıyorduk,bu bize yeterdi.
 
Varsın Faili meçhul kalsın,hiç önemli değildi bizim için.
 
Necati beye yapılan saldırının kamera kayıtları emniyetin elinde imiş, umarız kaybolmaz,failler ve arkasındaki karanlık siyasi güçler yakalanır ve hesap verir.
 
Bir kentte Mobese ve Özel kamera görüntülerinin silinmesi ve kaybedilmesi endişesi Kamunun meselesi,umarız kamu görevlileri üstlerine bulaşan bu kara lekeyi de silmeyi başarır.
 
Ben 2010 da kayıt silen Kamu görevlilerinin yüzüne karşı gereken şeyleri söyledim,utanmadılar.
 
Pişkin Pişkin sırıttılar.Karanlık yüzleri kızarmadı bile.
 
Hep Umarız diye bitiriyoruz yazıları bu ara Ummak Güzel bir şey,Ummadan yaşanmıyor,Umut Vatandaşın ekmeği.
Okuyucu Yorumları
Haberler
MECBUR HİSSETTİM YAZMAK ZORUNDAYIM