220 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Mağarada Mahsur Kalan Televizyon Ekibi Kurtarıldı
Mağarada Mahsur Kalan Televizyon Ekibi Kurtarıldı
 
Kanal 23 Televizyonunda yönetmenliğini ve sunuculuğunu Metin Eren Erol’un yaptığı " Doğa İçin Keşfet " programı ekibi Keban ilçesinde girdikleri mağarada mahsur kaldılar. Mahsur kalan 5 kişi gerçekleştirilen bir operasyonla kurtarıldılar.
 
Karattırılan ekiptekilerin sağlık durumlarının iyi oldukları öğrenildi.
 
Kanal 23 Televizyonu’nun ekibi “Doğa İçin Keşfet” programını çekmek için Keban İlçesi seyir tepesinde bulunan bir mağaraya indikten sonra mağarada mahsur kaldılar. Ekipte bulunan Mustafa Efe Uç mağaraya inen ekipten 3 saat haber alamayınca durumun ciddiyetini anlayarak yetkililere haber vermesinin ardından olay yerine çok sayıda , Sağlık ekipleri, AFAT, UMKE, Belediye, İl Jandarma ekipleri sevk edildi.
 
Kanal 23 Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni ve program sunucusu Metin Eren Erol’un da aralarında bulunduğu ekip için AFAD, UMKE, Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, ilçe Jandarma ekipleri ve emniyet ekipleri tarafından arama çalışması başlatıldı. Olay yerine sağlık ekipleri de sevk edildi. AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı olay yerine giderek kurtarma çalışmalarını yerinde inceledi.
 
BİZ YİNE DE TEDBİRİ ELDEN BIRAKMADIK
 
AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı yaptığı açıklamada , “Haber Merkezimize gelen ihbar üzerine arkadaşlarla yarım saatte bir irtibat sağlandı. Yaklaşık 45 dakikadır haber alamadık. Üzerine biz herhangi bir olumsuzluğa neden olamamak için ekiplerimizle birlikte bölgeye geldik. Gelirken mağaranın durumu ile ilgili zaten bilgilendirme almıştık. Mağarada bir hava sirkülasyonuyla ilgili bir problem olmadığı, herhangi bir yıkılma veya döküntünün olmayacağı ancak aşağıda çok geniş, 10 bin metre küplük genişlikte bir geniş alanın olduğu. Arkadaşlar inerken profesyonel üniversitenin 4 kişilik dağcılık ekibi ve bir de Metin Bey yanlarındaydı. 5 kişi girdikleri, profesyonel ekiple birlikte dağcılık standartlarına göre kılavuz ip kullandıkları ve kılavuz ipin de bağlı bulunduğunu öğrendik. Bu bizim için olumlu bir şeydi. Çünkü kılavuz ip ile inmeleri kaybolma ihtimallerini zayıflatıyor. En aza indiriyordu. Mağarada yıkıntı olması veya herhangi bir problem olacak bir alan olmaması, hava sirkülasyonuyla ilgili bir problem olmaması olumluydu. Ancak biz yine de tedbiri elden bırakmadık” dedi.
 
Başlatılan arama çalışmalarında Kanal 23 Genel Yayın Yönetmeni Metin Eren Erol ve diğer 4 kişi ulaşıldı. Ekiptekiler Mağaradan birer birer iplerle çekilerek çıkarıldıktan sonra, son olarak Metin Eren Erol Çıkarıldı. Erol mağaraya indiklerinde ayağının kaydığını ve askıda kaldığını ifade ederek, ekip arkadaşlarının kendisini kurtarmak için uğraştıklarını belirterek, kurtarılacaklarını bildiğini söyledi.
22 Ağustos 2019 Perşembe, 00:05
220 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Mağarada Mahsur Kalan Televizyon Ekibi Kurtarıldı