443 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
“Lider Çocuk Tarım Kampı’nda” Çocuklar Doğayla Buluşuyor…
Lider Çocuk Tarım Kampı’nda Çocuklar Doğayla Buluşuyor…
İl Müdürlüğümüzce, öğrencilere doğa bilincini ve çevre farkındalığını kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenirliği hakkında bilgi vermek amacıyla 08-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Kazım Karabekir İlkokulu ve Şehit Öğretmen Nadir OZAN İlkokulu öğrencilerinden toplam 25 öğrencinin katılımı ile  düzenlenen "Lider Çocuk Tarım Kampı" nın açılışı il müdürlüğümüz toplantı salonunda yapıldı.
 
    Açılışa İl Müdürü Turan KARAHAN,   İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, İl Müdür Yardımcısı Vedat ERGÜN, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Vedat DEMİRAL, Şube Müdürleri, Okul Müdürü, İl Müdürlüğümüz teknik personeli ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
     İl Müdürü KARAHAN; "Son yıllarda doğadan ve tarladan uzaklaşan çocuklarımızın yeniden doğayla buluşmalarını sağlamak amacıyla, Birleşmiş Milletler Küresel Çevre Fonunun  desteği ile Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı işbirliğinde yürütülen "Beslenme ve Gıda için Biyoçeşitlilik" projesi kapsamında "Yenilebilir Yabani Bitki Türleri" konusunda tarım kampı uygulamasına katılan çocuklara bu konu ile ilgili eğitimler verilerek faaliyet ve etkinlikler gerçekleştirilecek. Kamp süresince öğrencilere Müdürlüğümüz teknik elamanları tarafından bilgiler verilerek, Harput, Sugözü Köyü, Sivrice, Aydınlar Köyü, Hal Köyü, Keban gezileri düzenlenerek, İlimizdeki yenilebilir yabani bitki türlerinin tanıtılması sağlanacak. İl Müdürlüğümüz tarafından yapılacak bu etkinliklerin sonunda öğrencilere katılım belgeleri ve hediyeler verilecektir." dedi
 
     İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK; "ise 2014 yılından beri devam eden "Lider Çocuk Tarım Kampı"  ile öğrencilerimiz doğayla iç içe birkaç gün geçiriyor. Bu sayede toprağın ve bitkilerin önemini anlıyor. Böyle bir etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ." dedi.
 
10 Mayıs 2018 Perşembe, 01:23
443 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Lider Çocuk Tarım Kampı’nda Çocuklar Doğayla Buluşuyor…