3418 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
“KUZOVA’DA SIKINTILAR DİZ BOYU”
KUZOVA’DA SIKINTILAR DİZ BOYU
Kuzova Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hazım Yaşbay, yazılı açıklama yaparak Kuzova’da sıkıntıların diz boyu olduğunu söyledi. 
 
Yaşbay konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “ Kuzovamızın 52 köyü ve 35 mezrası var. Ne yazıktır ki hepsin de sıkıntılar derler diz boyu. Fatmalı köyümüzün Aşvan Muratcık köyümüzün yolları 1950’li yollar. Allah aşkına bir yetkilimiz çıksın desin şu köyünüze bunu yaptık. Ne bir vekil ne bir il yöneticisi diyemez Kuzova’ya şu hizmeti getirdik. Sırf siyasi ayrımsa açıkça söylesinler Elazığ Palu ve civarından ibaret anlarız belki. DSİ yatırımları özel idare yatırımları nerede. yollar berbat kanalizasyonlar harap ve çoğu köyde yok. Arazi yolları virane millet arazisine traktör götüremiyor.
 
Dam, büyük köyümüz 10 defa başvurduğu halde bir kanalizasyon için aldığı cevap git köylüden 40 bin lira topla yatır ki kepçe yollayalım. Bırakın bu ayrıştırmayı. Bir tarafa tüm imkânları kullanacaksın Kuzovalı’ya gelince yok diyeceksin.  Biz Elazığ’ın has ve öz evlatlarıyız. Oradan buradan gelmedik. Kimse bizi Elazığ da dışlayamaz. Allah nasip ederse seçimler de Kuzovalı herkesin hakkını verecek. ALLAH dürüst özü sözü doğru ve iş yapacak insanları başımıza getirmeyi nasip etsin. Herkesi bu niyetlerle saygıyla selamlıyorum.” Dedi. 
 
27 Mayıs 2015 Çarşamba, 18:18
3418 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
KUZOVA’DA SIKINTILAR DİZ BOYU