04 Şubat 2018 Pazar, 685 kişi okudu
Murat Ünal
KURULTAY CHP Sİ
 
Yaklaşık bir ay önce yapılan CHP İl kongresini izlemeye gittim.
 
Üç yüz delegenin iki yüzünün zar zor toplandığı gerilimli bir kongre idi.
 
İki adaylı bir yarış,iki adaylı yarışın salondaki yansıması ise gerilim ve sataşma idi,rahatsız oldum salon dışına çıktım.
 
Eski il başkanlarından bir dostta benim gibi rahatsız olmuş olacak ki,dostumun yüzünü güldürmek için Başkan, ortada büyük bir şey var galiba bu neyin yarışı dedim.
 
Acı bir gülümseme ile evet ortada büyük bir pasta var CHP Elazığ'da birinci parti,kimseye artık ekmek yok,kimse milletvekili,belediye başkanı,meclis üyesi beklemesin,artık bunlar Elazığ'da CHP'nin kardeşim bu yarış bunun yarışı! dedi ve sigarasından derin bir nefes çekti
 
Dostumun yaptığı aslında kara mizahtı,ben de gülmeye başladım,dost ciddileşti,bu yarış Genel Merkezden gelen Hazine yardımını kimseye kaptırmama yarışı diye devam etti dost.
 
Sıkıntılı ve düşünceli bir şekilde ayrıldım yanından,düşünceli ve sıkıntılı idim, çünkü CHP Cumhuriyeti kuran parti idi,CHP ATATÜRK'ün partisi idi böyle olmamalıydı.
 
Bu Cumartesi günü Genel Merkez Kurultayı yapıldı,farklı değildi Elazığ kongresinden.
 
Dört adaylı girilen salondan iki adaylı bir seçim yaşadı CHP deki diğer iki aday salondan İzmir marşı ile uğurlanmıştı,delege barajına takılarak.
 
Kalan iki aday kıyasıya! yarıştı,mükerrer oylar ile yapılan bir yarışta,kazanan mevcut genel başkan oldu,Muharrem İnce kaybeden aday olarak bu sefer Onuncu yıl marşı eşliğinde uğurlandı.
 
İlgi ile izlemeye devam ettik televizyon ve haber sitelerinden,sonuç değişmedi CHP değişmek istemiyordu,Statüko CHP'nin Amentüsü olmuştu.
 
Değişim CHP için sadece Kuruluş ilkelerini değiştirmek ve ATATÜRK'ten hızla uzaklaşmak idi,bu değişimi ise çok başarılı bir şekilde yapmıştı zaten.
 
CHP artık sosyal demokrat,Kemalist! bir parti idi değişerek,yeni bir ''İzm'' kurmuştu CHP,Kemalizm!
 
Öyle ya,'' İzm'siz'' parti olmazdı,Mustafa Kemal'i Kemalist yapmalıydı CHP,Mustafa Kemal Sosyal Demokrat olmalıydı CHP de.
 
ATATÜRK Anıt Tepede her yıl yapılan ayinler ile bir fetiş,bir yatır olmalıydı CHP için ve öyle yaptılar,değişim adına Atatürkçülük adına ATATÜRK'ün kemiklerini sızlatarak.
 
Halbuki ATATÜRK ''İzm'' kurmamıştı, ATATÜRK Sosyal Demokrat da değildi, ATATÜRK, Liberal sistemi ayakta tutan Sosyal Demokrat düşüncenin tam karşısında idi.
 
ATATÜRK Evrensel tezler ve düşüncelerin Ülkemizdeki uygulayıcısı idi, O bir Kurtuluş Savaşçısı,bir Kurucu lider idi.
 
Yazık etti CHP ATATÜRK'e Yazık etti CHP Cumhuriyete,Yazık etti CHP demokratik sisteme,CHP 1946 sonrası hali ve bugünkü açmazları ile artık kurucu parti değil,artık ATATÜRK'ün partisi değil.
 
CHP, içindeki bölücü ve isyancı güçler ile,İhanet örgütü FETÖ unsurları ile, ABD,Gladyo elemanları ile artık sıradan bir müstemleke partisi.
 
Halbuki CHP Müstemlekecileri bu ülkeden kovanların partisi idi.
 
Özgürlükler ile bu ülkenin önünü açan Parti, artık özgürlüklerin önünde sadece bir engel.
Okuyucu Yorumları
Haberler
KURULTAY CHP Sİ