751 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Kumar ve Tombala Uygulamasında Kaçak Balıkçı Yakalandı
Kumar ve Tombala Uygulamasında Kaçak Balıkçı Yakalandı
İl Jandarma komutanlığı ekipleri tarafından, icra edilen Kumar ve Tombala Uygulamasında kaçak balık avlayan bir kişi yakalandı.
 
Edinilen bilgilere göre,  Elazığ Diyarbakır Karayolu Güney Köyü göl kenarı mevkiindeki Umuma Açık yerlerin kontrolü esnasında göl kenarında şüpheli bir aracın fark edilmesi üzerine jandarma timleri tarafından yapılan kontrolde araç içerisinde bir kişinin olduğu fark edildi.
 
Yapılan kontrollerde şahsın yasak olan avlanma döneminde balık ağı ve bot ile kaçak balık avcılığı yaptığı tespit edildi. Araç içerisinde yapılan aramada,
 
75 adet( yaklaşık 40 kg) çeşitli boylarda göl ve sazan balığı, 1 adet 2 metre uzunluğunda şişme bot, 4 adet bota ait kürek, 1 adet bot şişirme pompası ve 400 metre balık ağı ele geçirilerek Sivrice İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne teslim edildiği belirtildi.  Şahsa Sivrice İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 1635 TL idari para cezası kesildi,  Ayrıca Sivrice İlçe Jandarma Trafik timi tarafından araç sürücüsüne 343 TL idari para cezası uygulandığı öğrenildi.
13 Mayıs 2019 Pazartesi, 00:09
751 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Kumar ve Tombala Uygulamasında Kaçak Balıkçı Yakalandı