894 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
KÜLTÜR VARLIKLARI KORUMA KURULU TOPLANTISI
KÜLTÜR VARLIKLARI KORUMA KURULU TOPLANTISI
Palu’da Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun Toplantısı Yapıldı.
 
Konuyla ilgili Palu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu bilgiler yer aldı. “Palu’da restorasyon çalışmaları devam eden Tarihi eserlerimizde incelemelerde bulunarak tescilli olan bölgelerin sınırları görüşüldü. Heyet Restoresi devam eden Ulu Camii, Çarşıbaşı Hamamı, Alacalı Mescit, Cemşit Bey Camii ve Külliyesinde incelemelerde bulundu, yapımı devam eden Palu Konağını gezdiler. 
 
Ayrıca Palu Kalesi Kitabesi ve Kale üzerinde bulunan çeşitli yapılarda incelemelerde bulundular.
 
Diyarbakır’dan gelen heyet, Palu’daki eserleri masaya yatırdı. Diyarbakır Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun Nisan Ayı Toplantısı Palu Belediye Başkanlığında yapıldı. İlçemizde yer alan 1. Derece arkeolojik sit alanı olarak tescillenen Tarihi Palu Kalesi çevresi ve yolunda imal edilmesi düşünülen yol ve çevre düzenlemesi için görüş birliğine varıldı.
 
Palu Belediye Başkanımız Mehmet Sait DAĞOĞLU ev sahipliğinde yapılan toplantıya; Diyarbakır Kültür Varlıklarını Koruma Kurul Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hanifi BİBER ve Kurul Üyeleri, Malatya Vakıflar Bölge Müdürü Halil TAŞKESEN ve Elazığ Müze Müdürü Haydar KALSEN katıldı.”
 
17 Nisan 2015 Cuma, 16:01
894 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
KÜLTÜR VARLIKLARI KORUMA KURULU TOPLANTISI