472 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
KUDÜS KARARINA SERT TEPKİ
KUDÜS KARARINA SERT TEPKİ
        ABD Hükümeti Ortadoğu barışına darbe vuracak bir karara imza atarak Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararı aldı.
 
Müslüman dünyası olarak bu karar asla kabul edilecek bir karar değildir.
 
TÜMSİAD Elazığ Şubesi olarak , ‘’Kudüs Filistin’dir, mukaddestir ve Müslümanlarındır. Ne biz, ne de İslam âlemi bu kararı asla kabul etmeyeceğiz’’ . ABD Başkanı Trump Müslüman coğrafyada büyük tepki doğuracak Kudüs açıklamasını Beyaz Saray’da yaptı ve ABD’nin Kudüs’ü resmen İsrail’in başkenti olarak tanıdığını açıkladı.
 
Trump, Tel Aviv’deki ABD Büyükelçilik binasının Kudüs’e taşınması için gerekli emri verdiğini söyledi. Müslüman dünyası olarak bu alınan kararın Ortadoğu barışının altına dinamit koymakla eşdeğerdir. ABD Hükümeti’nin Kudüs açıklaması apaçık bir hatadır ve ihanettir. Bu hatadan bir an önce dönülmelidir  ‘’Kudüs haremimiz, ilk kıblemiz, ikinci mabedimiz, her şeyiyle Filistin’in ve Müslümanlarındır. Böyle bir durum asla kabul edilemez!’’ ABD Başkanı Trump kendi düşmüş olduğu zor durumdan kurtulmak için yapmış olduğu hamle ile ABD yahudi lobisini yanına almaya çalışırken Orta doğuyu Ateşe atamaktadır. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi bu karar bizim için yok hükmündedir.
 
        Artık İslam Dünyasının;  canlı yayına çıkıp ağzından salya aka aka İsrailin Başkenti KUDÜS tür açıklamasını yapıp Müslümanların kalbine saplar şekilde  en çirkin ve utanç verici  imzayı atan Trump ve bileşkelerine karşı  bir araya gelme zamanı gelmiştir. Müslüman artık parçalanmışlık sendromundan çıkıp  BİR OLMAYA, DİRİ OLMAYA HEP BİRLİKTE ÜMMET Olmaya başlaması gerekmektedir. 
 
Artık Müslümanlar üzerinden oynanan bu oyunları görmeye başlamamız gerekmektedir. Ümmetin üzerindeki bu ölü toprağından silkinip çıkması gerekmektedir. Ayrıca Kudüs üç Semavi Din içinde önemli ama biz Müslümanlar için anlamı daha da önemlidir. Kudüs Bizim ilk kıblemizin olduğu yerdir ve Peygamberimiz  Hz. Muhammed (s.a.v) in Miraç a çıktığı yerdir. Ecdadımız bu emanetlere nasıl  sahip çıktıysa bizlerde bu emanete sahip çıkmalıyız. Kudüsü muhafaza ederken şunu da unutmamalıyız ; Kudüs ün Bize değil Bizim Kudüs e İhtiyacımız vardır çünkü burası Biz Müslümanlara bırakılan Allah ve Resulünün emanetidir. Emanetin korunması için her türlü mücadele verilir Her türlü meşru zeminde bu mücadele yüksek sesle verilmelidir.   Sefer Bizden Zafer Allah dan dır.
 
TÜMSİAD ELAZIĞ ŞUBE BAŞKANI
Mahir SÖNMEZ
 
07 Aralık 2017 Perşembe, 12:03
472 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
KUDÜS KARARINA SERT TEPKİ