543 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Kovancılar Elazığ’ın Doğu Anadolu’nun batıya açılana kapısı olsun.
Kovancılar Elazığ’ın   Doğu Anadolu’nun batıya açılana kapısı olsun
Sağlıklı ve sürekli gelişen bir kent; Çağdaş kentsel dönüşümleri, güçlenen altyapısı, artan sosyal refah seviyesi ve önce insan anlayışıyla vatandaşlarımıza yüksek bir yaşam kalitesi sunmak.
 
İl olma yolunda her geçen gün gelişen ve büyüyen Elazığ’ın en büyük ilçelerinden biri olan, Kovancılar ilçesinin MHP li belediye başkan adayı, M. Nuri çolak seçilmesi halinde yapacağı çalışmalarını Günışığı Gazetesine anlattı.
 
Milliyetçi Harekât Partisi Kovancılar belediye başkan adayı M. Nuri Çolak’ın isminin açıklanmasının ardından ilçede seçim çalışmalarının daha da bir çekişmeli geçeceği yorumları yapıldı.
 
Güçlü adayların yarıştığı Kovancılar ilçesinde MHP’li belediye başkan adayı M. Nuri Çolak seçilmesi halinde yapacağı çalışmaları 23 başlık altında topladı.  Seçmenlerine daha şeffaf ve adil bir yönetimde bulunacağını söyleyen başkan Adayı Çolak,” Kovancılar için Eğitim, kültür, sağlık, sosyal, ticaret, ekonomi ve teknik alanlarda önemli projeler yaparak, İşini iyi bilen, İyi yapan, İyi yöneten, bilgili, tecrübeli, dürüst, başarılı ve çalışkan bir ekiple, fon ve yatırımların önemli bir kısmını Kovancılara aktarabilecek kamu ve Avrupa Birliği finans merkezi gibi kurumlarla ve müteşebbislerle diyalog kurarak yapacak projelerle ilçemize katkı sağlayacağımıza inanıyorum.” Dedi.
 
MHP Kovancılar Belediye Başkan Adayı M. Nuri Çolak, hedefleri konusunda şu açıklamayı yaptı,” Hedefimizdeki Kovancılar; Öyle bir kent düşünün ki kokusuz tertemiz bir havası ola çevre ve görsel kirliliği problemi bulunmaya ekonomik ticari ve kültürel açıdan en iyi şekilde değerlendirildiği sağlıklı ve organik tarımın yapıldığı, yeni ekonomi ve istihdam alanlarının oluşturulduğu, çöp, çukur ve çamur problemi kalmamış, yaşlıların, kadınların ve gençlerin sosyal, siyasi ve ekonomik hayata aktif olarak katıldığı imar mülkiyet ve tapu problemleri halledilmiş kentsel dönüşüm ve yeni toplu konut alanalar açılımıyla modern ve fen kurallarına uygun sağlıklı konut problemi kalmamış, içme suyunun çok amaçlı toplum merkezi ve yaşam alanının mesleki sektörle alanlarının, çocuk oyun alanlarının, piknik ve dinlenme alanlarının, aş evlerinin, sebze halinin, hayvan pazarının kaldırım ve yol sorununun, kadın taziye evlerinin ve rehabilite kadın sığınma evlerinin hayata geçirildiği kendi kendine yeten yaşanabilir kaliteli huzur veren marka ve örnek bir ilçe olması için imkânlarımız nispetinde çalışacağız. Gelin hep beraber Kovancılar’a sahip çıkalım. Olması ge4reken ve hak ettiği yere birlikte taşıyalım. Doğu Anadolu’nun batıya açılana kapısı olsun. Kovancıları Elazığ’ın bir incisi yapalım. Kovancıların tüm güzelliklerini tam anlamıyla ortaya çıkaralım. Hep birlikte Kovancıları örnek bir kent yapalım. Çünkü biz Kovancılarlıyız. Kovancılar’ı seviyoruz ve Kovancılar’ı hak ettiği yere getirmeye mecburuz.” Diye konuştu.
 
TEMEL DEĞERLER
 
Güler yüzle karşılamak, güler yüzle uğurlamak
Hizmette adalet ve eşitlik
Hizmette kalite ve vatandaş odaklı hizmet
Katılımcı, Çoğulcu yönetim
Yenilikçi ve değişime uyum sağlamak
Verimlilik ve tutumluluk
Şeffaflık, açıklık ve hesap verebilirlik
Ulaşılabilirlik
Güvenirlilik
Özgüven
Sosyal hizmet
Kültürel değerlere ve geleneklere sahip çıkmak
Çalışan memnuniyeti ve motivasyon
05 Şubat 2019 Salı, 00:02
543 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Kovancılar Elazığ’ın Doğu Anadolu’nun batıya açılana kapısı olsun