431 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Kitaplar Ortalığa Saçılmış
Kitaplar Ortalığa Saçılmış
Sivrice merkezde bulunan İstanbul Menkul Kıymetler borsası (İMKB) İlkokulu depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle boşaltılarak eski lisenin yerine taşınmıştı.
 
Ancak taşınan okulda ki tüm malzemeler bilgisayarlar, kitaplar Atatürk posterleri ise ortalığa saçılmış durumda.
 
Sivrice belediye Eski Başkanlarından Metin Öztürk, Başkanlığı döneminde 5 Bin adet kitap verdiği okula gittiğini ve kitapların ortalığa saçıldığını ifade ederek,” Sivrice İstanbul Menkul Kıymetler borsası (İMKB) İlkokulu depreme dayanıklı olmadığı için okul kapatıldı.  Ben belediye başkanlığı dönemimde 5 bin adet kitap bağışlamıştım.  Bu gün binaya girdim, depreme dayanıklı olmadığı için okul kapatılmıştı.  Binanın için savaş meydanı gibi okulun içerisinde kitaplar dağıtılmış durumda. Gözeli köyünde okul yapan Celal İlaldı Bey vardı, ilk bilgisayarlar çıktığında bu okula İngilizce dil laboratuvarı kurmuştu ve bilgisayarla donatmıştı onlarda yerlerde buranın halini sosyal medya üzerinden sayın valimize de gönderdim. Kitaplar dağıtılmış Atatürk posteri yerlerde içler acısı bir kısmını topladım getirdim. Kullanılmayan okulun kapısı açık durumda” Diye konuştu.
 
Kullanılmayan okulda bulunan kitapların değerlendirilmesi gerektiğini belirten Öztürk, kitaba ihtiyacı olan okullarımız var. Bu kadar duyarsız olunmamalı. Umarım Sayın valim bu konuyla ilgilenir.” Dedi.
 
21 Nisan 2019 Pazar, 15:57
431 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Kitaplar Ortalığa Saçılmış