209 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap %50 Hibe Projeler Tanıtım Toplantısı İlçelerimizde Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Kırsal Kalkınma Destekleri 13 Etap 50 Hibe Projeler Tanıtım Toplantısı İlçelerimizde Tüm Hızıyla Devam Ediyor
"Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar 13. Etap %50 Hibe Projeler"  tanıtım toplantısı İlçelerimizde tüm hızıyla devam ediyor.
 
Kovancılar ve Karakoçan ilçeleriyle açılışı yapılan toplantının Ağın - Keban - Sivrice - Maden - Baskil - Palu - Alacakaya ve Arıcak İlçeleriyle devam ediyor. Yapılan eğitimlerde katılım sağlayan çiftçilerimize Projenin tanıtımını Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesinde görevli Ziraat Mühendisleri Fuat KERTİ ve Selçuk BAYSAL anlatıyor.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Ziraat Mühendisi Fuat KERTİ,  önemli bir tarım ülkesi olan Türkiye'de tarımsal üretim açısından yaşanan en önemli sıkıntılardan birinin üretime katma değer katan işleme, paketleme ve pazarlama alanında olduğunu dile getirerek, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Destekleme Programı'nın bu yönüyle çok önemli olduğunu söyledi.
 
Ülkemizde üretilen gıda ürünlerinde uygun olmayan hasat, taşıma ve depolama şartları yüzünden büyük kayıpların olduğunu ülke olarak daha düşük maliyetle, daha rekabetçi bir yapıyla tarımı, hayvancılığı ve kırsal kalkınmayı gerçekleştirmemiz gerektiğini %50 hibe destekli projelerin ilimiz için önemli olduğunu, tanıtımın tüm ilçelerde yapıldıktan sonra İlimiz STK, Kooperatif ve derneklerde devam edeceğini ifade ederek, 13. Etap %50 Hibe Projeler için son başvuru tarihinin 30 Eylül 2019 tarihi olduğunu söyledi.
 
Yapılan desteklemelerin yıllar bazında, yapılan denetim ve anketlerle sonuçlarının ortaya çıktığını artan rekabet şartlarının daha fazla çalışmayı gerektirdiğini belirterek, Elazığ'lı çiftçi ve yatırımcıları bu teşviklerden yararlanmaya davet etti.
 
Toplantılar,  tanıtım sunumu ve katılımcıların soruları ile son buldu.
01 Eylül 2019 Pazar, 22:23
209 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Kırsal Kalkınma Destekleri 13 Etap 50 Hibe Projeler Tanıtım Toplantısı İlçelerimizde Tüm Hızıyla Devam Ediyor