06 Haziran 2019 Perşembe, 1964 kişi okudu
MUHARREM YILMAZ
KİBİRDEN Mİ İŞBİLMEZLİKTEN Mİ
Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ bir televizyon kanalındaki programda AK Parti seçmeni,  teşkilatı, milletvekilleri hatta Cumhurbaşkanının bilgilendirilmesi hakkında açtı ağzını yumdu gözünü. 
 
Öyle itiraflar geldi ki sayın Demirbağ’ı tutana aşk olsun. 
 
Bu itirafları edebilecek başka milletvekili olabileceğini sanmıyorum. 
 
Sayın Demirbağ adeta gemileri yakmış gibiydi.
 
Peki neler söyledi TV programında Sayın Demirbağ? 
 
Neden bu kadar pervasızca itiraflarda bulundu? 
 
Ardı arkası kesimleyen,  fasılasız salvoların etkisinin tesiriyle tepkileri üzerine çekeceğinin farkında değil miydi?
 
Cumhurbaşkanının etrafındaki insanlar olarak, hata yaptıklarını, kibirli davrandıklarını, insanların gönlünü kırdıklarını açıklarken, bunları duyacak olan Sayın Cumhurbaşkanı,  etrafını saran kibirli insanlara,  hata yapanlara, insanların gönlünü kıranlara karşı nasıl bir tavır geliştirecektir. 
 
Merak ediyorum.  
 
Nitekim bu insanlarla ülkeyi yönetiyor.
 
“Kibir yüzünden, gurur yüzünden insanların kalbini gönlünü kırdık” derken Sayın Cumhurbaşkanı, ümmetin umut bağladığı bir insan ama etrafındakilerin yaptığı hatalar yüzünden AK Partili seçmenlerin sandığa gitmediklerini söyleyerek kendilerinin suçlu olduğunu özellikle  itiraf etmiştir. 
 
Bu suça ortak olanların, başta il başkanı olduğunu belirttikten sonra eski belediye başkanını da aynı kategoride değerlendirip konuyu eski yeni milletvekilleriyle bütün teşkilata bağlayıp durmuyor tabiî ki. 
 
Dediklerine bir vatandaş olarak katılmakla birlikte atıfta bulunduğu kişilere yükledikleri suçu eşit oranda dağıtması pek de adil olmamıştır. 
 
Özellikle suça ortak ettiği, kibirli davranmakla ithaf ettiği il başkanına biraz haksızlık ettiğini düşünüyorum. 
 
Nitekim 31 Mart seçimlerinde kendinden en fazla feragat ederek çalışan, milletvekili adaylarından dahi fazla mesai vererek, Elazığ özelindeki parti içi bazı çekişmeleri bile unutup bütün imkanlarıyla çalıştığını Ankara’dan dahi takip edebiliyorduk. 
Asıl merak ettiğim Sayın Demirbağ’ın bu itiraflarının  AK Parti Yönetimi tarafından nasıl karşılanacağı, nasıl yorumlanacağıdır. 
 
Kral çıplak diyerek hata mı etti Sayın Demirbağ? 
 
Ya da gemileri yakmaktaki amacı nedir? 
 
Bütün bunların cevabı önümüzdeki günlerde daha da anlaşılır olacaktır.
 
Sayın Demirbağ durmadı tabiî ki. 
 
İşte en vurucu en cesur cümlesi;  “.. Cumhurbaşkanının dünya ile uğraştığını ve bu yapılanlardan haberdar olmadığı”nı belirtmiştir.
 
Cumhurbaşkanına yaşananların farklı aktarıldığını ima ederken, yanlış yanıltıcı bilgilerin Sayın Cumhurbaşkanına gittiğini örtülü olarak etmiştir ki bu çok vahim bir tablodur. Bunun yorumunu siz değerli okuyucularıma bırakıyorum. 
 
Evet, Sayın Demirbağ; ne başarısından bahsediyorsunuz?  
 
Kırmışsınız, dökmüşsünüz insanları.
 
Kibrinizden midir, iş bilmezliğinizden midir? 
 
Yoksa seçmeni çantada keklik mi sandınız?
 
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
KİBİRDEN Mİ İŞBİLMEZLİKTEN Mİ