434 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
KENDİ DÖNEMLERİ İLE İLGİLİ OLARAKSÖYLEMİŞTİR
KENDİ DÖNEMLERİ İLE İLGİLİ OLARAKSÖYLEMİŞTİR
 
AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın etrafında ki insanlar olarak, hata yaptıklarını, kibirli davrandıklarını, insanların gönlünü kırdıklarını açıklamasına Ömer Serdar’dan cevap geldi.
 
AK Parti Elazığ 26. Dönem Milletvekili AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı, Avukat Ömer Serdar, Yeni Ufuk ve Günışığı Gazetesine yaptığı ziyarette gündeme dair açıklamalarda bulundu.
 
26. Dönem Milletvekili Ömer serdar, Bayram münasebetiyle geldiği Elazığ’da ziyaretleri kapsamında Yeni Ufuk Günışığı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nafiz Koca’yı ziyaret etti. 
 
ELAZIĞ BASININ ÇOK KIYMETLİ OLDUĞUNA İNANIYORUM
 
Serdar Ziyaretleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada,” Uzun süredir Elazığ basınını ziyaret etme imkânımız olmamıştı, bu bayram vesilesiyle akraba ziyaretleriyle birlikte Elazığ basınını ziyaret etmek istedim. Ben Elazığ basının çok kıymetli olduğuna inanıyorum bir yerde basın gelişimse orada hakikatleri yakalamak çok daha kolay olur. Ben Elâzığ basınında bunu görüyorum. Şahsınızda tüm basın çalışanlarının Çalışmalarını kıymetli bulduğum için vekillik dönemimde de buna çok dikkat ettim, şimdi de bir ziyaret edip hem Elazığ’ın değerlendirmesini hem de genel siyasetin değerlendirmesini kendilerinden almak, bizim eksikliklerimiz fazlalıklarımız konusunda değerlendirmelerini alarak geleceğin projeksiyonunu ortaya koymak açısından bu ziyaretleri gerçekleştiriyorum.” Dedi.
 
AK Parti Elazığ 26. Dönem Milletvekili AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı, Avukat Ömer Serdar’a geçtiğimiz günlerde Günışığı Gazetesinin manşetten duyurduğu Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın “Burada, başta il başkanı olmak üzere, önceki belediye başkanının, milletvekillerinin eski yeni hepimizin suçu var.Cumhurbaşkanı Erdoğan, ümmetin umut bağladığı bir insan ama etrafındakilerin yaptığı hatalar yüzünden, kibir yüzünden, gurur yüzünden insanların kalbini, gönlünü kırdık. Elazığ genelinde bile 90-100 bin insan sandığa gitmedi.”  
 
Açıklaması ile ilgili olarak sorulan soruya Serdar şu açıklamayı yaptı,”Şimdi siyasi partilerin oy kaybı, güç kaybı sadece tek parametrelerle izah edile bilinecek bir şey değil. Zaten bu kibir ile alakalı mesele 31 Mart seçimlerinden önce genel olarak Sayın Cumhurbaşkanı tarafından bütün teşkilatlara ikaz edildi. Bire bir her ilin seçim değerlendirmesini ayrıca yapacağız bu Elazığ’da ki seçim değerlendirmesini de sonuçta mevcut Milletvekilleri, teşkilat ve genel merkez teşkilatı yapıp değerlendirecektir. 23 Haziran seçimlerinden sonra bu daha ayrıntılı olarak değerlendirilecek. Ancak şu kadarını söyleyebilirim bizim milletvekilliği yaptığımız dönemde özellikle Elazığ’ın hizmetlerine yoğunlaşama ve bu konuda istişareli bir konuda, koordineli bir şekilde Vilayet bürokrasisi, Kamu bürokrasisi, diğer STK ‘larla istişareli bir şekilde bu hizmetleri yürütmeye çalıştık. Sayın vekil bu konuda ki değerlendirmelerini sanıyorum kendi dönemleri ile ilgili olarak yapmıştır. Bu döneme ilişkin değerlendirmeler bütün Türkiye’de bu anlamada bir seçim değerlendirmesi yapılacaksa, bir genel siyasetin Elazığ’a yansıması vardır, iki yereldeki uygulamaların yansımaları vardır. Bunlar ayrı ayrı değerlendirilir. “ Diye konuştu.
 
17 YILLIK İKTİDARIN GETİRMİŞ OLDUĞU BELLİ BİR AŞINMIŞLIK VAR
 
Ömer Serdar Ak Partinin 17 yıldır iktidarda olduğunu ve bu nedenle belli bir aşınmışlığın olduğuna dikkat çekerek, “Dediğim gibi 23 Haziran seçimlerinden sonra hem geneldeki değerlendirme, hem de yereldeki aktörlerden kaynaklı değerlendirmeleri yapıp ona göre bir yol haritası çizeceğiz, çünkü AK Parti 17 yıldır iktidarda kalmasının temelinde kendi seçim sonuçlarını doğru okumak ve daha sonra ki sürece ona göre hazırlanmak olarak bir yol haritası ortaya koyduğu için başarı elde etmiştir.  Eğer bu seçim sonuçları doğru okunmazsa gerek Elazığ üzerinde gerek se Türkiye genelinde doğru okunmazsa, kaybedilen yerlerin neden kaybedildiği, genel siyasetin mi etki ettiği? Yerel aktörlerin mi? etki ettiğini eğer iyi tartışamazsak bundan sonra ki sürece doğru adım atmamış oluruz. Ama şunu görüyorum ki 17 yıllık iktidarın getirmiş olduğu belli bir aşınmışlık var. Bu aşınmışlıkla birlikte siyasi aktörlerin de bir öz güven patlaması içerisinde hareket ettiğini, kendi siyaset yaptığı alanların dışında hâkimiyet alanları oluşturma çabaları sonuçta seçmeni rahatsız etmiş olabilir.  Ama bunun seçim sonuçlarına yansıması nedir ne değildir şu an henüz onu ölçebilmiş değiliz. Ama bunun hepsini değerlendireceğiz.” Dedi.
 
İNFAZ ÜZERİNDEN BİR DÜZENLEME YAPILACAK
 
Serdar af konusunda yaptığı açıklamada, bunun bir infaz yasası olduğunu ifade ederek, “Af uzun süredir tartışılan bir konu. Özellikle 
09 Haziran 2019 Pazar, 18:25
434 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
KENDİ DÖNEMLERİ İLE İLGİLİ OLARAKSÖYLEMİŞTİR