393 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Keban Baraj Gölü Kıyısında Feribot İskelesi Kaderine Terkedildi
Keban Baraj Gölü Kıyısında Feribot İskelesi Kaderine Terkedildi
Elazığ merkeze bağlı Güzel yalı köyü Keban baraj gölü kıyısında yaklaşık 20 yıl önce yapılan feribot iskelesi kullanılmadan kaderine terk edildi. Yaz aylarında köylüler halı kilim ve yünlerini yıkıyorlar.
 
Elazığ ve Karaçor bölgesi arasında ulaşımı sağlamak amacıyla bundan 20 yıl önce yapılan feribot iskelesi bu güne kadar hiç kullanılmadı.
 
Devletin milyonlarca lira harcayarak yaptığı feribot iskelesi yanlış planlama sonucu rantabl olmadığı iskeleler bittikten sonra anlaşıldı. Türkiye’de birçok işte olduğu gibi yanlış feribot iskelesinin yapımında da projenin yanlış olduğu iş bittikten sonra anlaşıldı.
 
İSKELE HALI KİLİM YIKAMADA ÇOK İŞE YARADI
 
Güzel yalı köyünde balıkçılık yapanlar, Sandallarını bağlamada iskeleyi kullanamadıklarını belirterek,” bize feribot gelecek diye söz verdiler ama boş. Bu iskele hiçbir şeye yaramadı. Devletin parasını getirip buraya gömdüler. Sandalları bağlayamıyoruz, dalgada beton zemine çarptığı için sandallarımız zarar görüyor. Köylüler halılarını, kilimlerini ve yünlerini burada yıkıyorlar. Burası halı yıkamaya yaradı.
 
Sınırlı Sorumlu Güzel yalı balıkçılar kooperatif başkanı Ercan Akkamış balıkçılar olarak iskeleden faydalandıklarını ifade ederek,” Bizim için çok faydalı, yağmurda karda arabalarımız rahat yanaşıyor balıklarımızı yüklüyoruz. Karda çamurda arabayla kenara kadar yanaşıp balıklarımızı yüklüyoruz onun dışında bir işe yarmıyor” Dedi.
13 Aralık 2018 Perşembe, 22:39
393 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Keban Baraj Gölü Kıyısında Feribot İskelesi Kaderine Terkedildi