560 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Kasıman Vakfı, Törenle Hizmete Açıldı (
Kasıman Vakfı Törenle Hizmete Açıldı
Kasıman Vakfı’nın açılışı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Açılışa AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Kasıman Vakfı Başkanı Murat İnce, Karakoçan Milli Eğitim Müdürü Yafes Kaya, ETSO Eski Başkanı İdris Alan, Kasıman Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri Av. İzzetin Demir ,Av.Abdulkerim Yeşilkaya, Mehmet Emin Yeşilkaya, Rasim Erol, Ramazan Yıldırım ile Kasıman Vakfı Mütevelli Heyeti Üyelerinden Mehmet Emin Yeşilkaya, Fatih Demir ve davetliler katıldı.
 
GÜRGÖZE: BİRÇOK İLİNDE ÇOK SAYIDA MENSUPLARI BULUNMAKTADIR
 
AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, açılışta yaptığı konuşmada, “Bugün İslam beldelerinin çoğunda eğer bizim izlerimiz varsa bunlar kurulan yaşatılan destek verilen vakıflar sayesinde olmuştur. O nedenle Kasıman aşiretinin bu şekildeki örgütlenmesini,  sivil toplum kuruluşu haline gelmesini son derece önemli bulduğumu ifade ediyor. Kasıman aşiretinin başta Palu Gökdere ve bölgesindeki köylerde merkezi olmak üzere Palu Kovancılar ve karakocan başta olmak üzere Elâzığ’ımızda ve ülkemizin birçok ilinde çok sayıda mensupları bulunmaktadır.” dedi.
 
ŞERİFOĞULLARI: BİZİM KÜLTÜRÜMÜZDE OLAN BİR OLAYDIR
 
Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ise, Vakfın hem Kasımanlılara hem de Elazığlılara ciddi katkı sağlayacağının altını çizerek “Murat bey ve arkadaşları, yönetim kurulu üyeleri, çok güzel bir fikri ortaya koyarak bugün ete kemiğe bürünerek vakfın binasının açılışını yapıyoruz. Tabi biz Yaradılanı Yaradandın ötürü seviyoruz. Zazasıyla Türküyle KürdüyleÇerkeziyle ile bir Milletiz Bu vakıfta inşallah hem Kasımanlılara ciddi manada destek sağlayacak eğitimden kültüre, sanata her alanda katkı sağlayarak aynı zamanda ilimiz tüm mensuplarına yardım edecek vakıf medeniyeti bizim kültürümüzde olan bir olaydır” şeklinde konuştu. 
 
AĞAR: BÜTÜN ÇALIŞMALARA BİZDE KATKI SAĞLAYACAĞIZ
 
AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, “Murat abi, kendisinin ve değerli üyelerinin bu değerli aileyi bir vakıf altında toparlayabilmesi Elâzığ’da ve Türkiye’de daha organize olabilmesi gerçekten önemli bir adımdır Elâzığ’da merkez olarak bu seçtikleri yere bizlerde gerek partimiz olarak gerekse hemşerilerimiz olarak sık sık ziyaret edeceğiz ve kendi istekleri doğrultusunda faydalı olabilecek bütün çalışmalara bizde katkı sağlayacağız”  ifadelerini kullandı.
 
İNCE: VAKFIMIZIN EN BÜYÜK ÖNCELİĞİ ÖĞRENCİLERİMİZ OLACAKTIR
 
Kasıman Vakfı Başkanı Murat İnce ise, kendilerini yalnız bırakamayan davetlilere teşekkür ederek, "Vakfımızın en büyük önceliği öğrencilerimiz olacaktır” dedi.
 
DEMİR: BAŞLANGIÇ NOKTASI OLARAK YERİMİZİ AÇTIK
 
Kasıman Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Av. İzzettin Demir ise, “Kasıman ailesi olarak dayanışma, kaynaşma ve yardımlaşma adına yaptığımız bu çalışmanın başlangıç noktası olarak yerimizi açtık. Çalışmalara imza atarız. Yönetim kurulu olarak kendimize bazı hedefler belirledik. Kısa ve uzun vadede çalışmalar olacak. Çalışmalarımızın temelinde aile mensuplarına yardımlaşma, dayanışma ve kaynaşma temel noktamız olacak. Şu anda düşündüğümüz şey aile mensubu olupta şuan eğitim noktasında ekonomik durumu zayıf olan insanlara burs vermek. İlk çalışmamız öyle olacak” dedi.
 
10 Kasım 2019 Pazar, 16:30
560 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Kasıman Vakfı Törenle Hizmete Açıldı