324 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
KARAYOLLARINA AİT ARAZİ ÖZELLEŞTİRİLECEK
KARAYOLLARINA AİT ARAZİ ÖZELLEŞTİRİLECEK
Elazığ'da uzun süredir atıl halde bulunan ve madde bağımlıların mekanı haline gelen İstasyon Caddesindeki Karayollarına ait arsa ihale usulü ile satışa çıkarılacak. 
 
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Elazığ'da Akpınar Mahallesi Bosna Hersek Bulvarı üzerinde yer alan Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü’ne ait 9 bin 261 metrekarelik arsayı satışa çıkarıyor. 
 
Daha önceden karayolları 8. Bölge Müdürlüğüne ait lojmanların olduğu arsada lojmanlar bir süre önce yıkılmış mahalle sakinleri de arsanın madde bağımlılarının işgalinde olduğunu belirterek şikayetlerini belirmişlerdi. 
 
SATILMASINA KARAR VERİLDİ 
 
Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı kararında arsanın 29 Ekim 2023 tarihine kadar Özelleştirme İdaresi tarafından satılmasına karar verildiği belirtildi.
 
“ÖZELLEŞTİRME KAPSAM VE PROGRAMINA ALINMASINA KARAR VERİLDİ”
 
Resmi Gazete’nin 13 Kasım 2019 tarihli sayısında; “Mülkiyeti Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait olan, Elazığ ili, Merkez ilçesi, Akpınar Mahallesi, 482 ada, 157 parselde kayıtlı 9.261,00 metrekare yüzölçümlü taşınmazın özelleştirme kapsam ve programına alınarak satış yöntemi ile özelleştirilmesine ve özelleştirme işlemlerinin 29.10.2023 tarihine kadar tamamlanmasına, 6001 sayılı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Hizmetleri Hakkında Kanunun ek 1’inci maddesi ve 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanunun 3’üncü ve geçici 29’uncu maddeleri ile 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 8’inci maddesi gereğince karar verilmiştir” denildi.
 
13 Kasım 2019 Çarşamba, 13:17
324 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
KARAYOLLARINA AİT ARAZİ ÖZELLEŞTİRİLECEK