551 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
KARAYOLLARI BAŞKA BİR İL'E Mİ KAYDIRILIYOR?
KARAYOLLARI BAŞKA BİR İLE Mİ KAYDIRILIYOR

Kısa adı HAZARSAM olan Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof.Dr. Bilal Çoban, Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü’nün Diyarbakır’a taşınma söylemleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Çoban, açıklamasında şunları kaydetti: "Dün bir internet sitesinde bir haber yayımlandı ve Karayolları Bölge Müdürlüğü ile ilgili bir tasarrufun olduğu, bürokraside yeni düzenlemeyle birlikte Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün Diyarbakır’a kaydırılacağı haberi yayınlandı. Bu haberi inceledik. Mümkün olan yerleri var.

Mümkün olmayan yerleri var. Fakat biz bu öngörüyü 21 Haziran’da, yani seçimlerden önce 24 maddelik bir açıklamayla 24 Haziran sonuçlarını öngörmeye çalışmıştık ve milletvekillerimize seslenmiştik. Demiştik ki 24 Haziran’dan sonra sizi bekleyen 24 tane konu var. Bunlardan özellikle bir tanesi; yeni kurulacak olan tarım, çevre ve ekonomi ofisleri gibi yeni ofisler kurulacak. Bürokrasi yeniden oluşturuluyor. Bu yeni kurulacak ofislerin lütfen Elazığ’a merkez olarak alınmasıyla ilgili lobi çalışması başlatın. Yine demiştik ki bölge müdürlüklerinin muhafazası.

Bürokrasinin yeniden yapılandırılması sürecinde Elazığ’da bulunan bölge müdürlüklerinin farklı illere kaydırılması yada kapatılması yoluna gidilebilinir. Lütfen bu konuda lobi çalışması yapmayı unutmayın demiştik. Aşağı yukarı benzer bir çalışmanın olduğunu gördük. Buradan sayın değerli milletvekillerine sesleniyoruz; bunu gündemlerine almalarını rica ediyoruz. Böyle bir yapılanma var mı? Böyle bir çalışma var mı? Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün başka bir ile kaydırılması konusu söz konusu mu?"

11 Temmuz 2018 Çarşamba, 18:34
551 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
KARAYOLLARI BAŞKA BİR İLE Mİ KAYDIRILIYOR