294 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
KARANLIKTAYIZ
KARANLIKTAYIZ
Başkan Yegül,” Arıcak ilçe kaymakamı ve AK Parti ilçe başkanından başka kimseye ulaşamıyorum”
 
Arıcak İlçesine Bağlı Üçocak beldesi ve köyleri elektrik arızası nedeniyle 4 gündür karanlıkta. Belde Belediye Başkanı Yılmaz Yegül, sesini kimseye duyuramadığını söyledi.
 
Üçocak beldesinin Ak Partili Belediye Başkanı Yılmaz Yegül aşırı bir kar yağışı olmamasına rağmen belde ve köylerine, Salı gününden beri elektrik verilmediğini belirterek,”  Bugün 4 gündür, Salı akşamından itibaren merkezde tabi fırtına var ve yağmur var. Ama kar yağışı yok. Yollar açık Salı akşamından itibaren beldemizde elektrik yok. Hiçbir köy yolumuz kapalı değil. Bükardi beldesi, Karakaş köyü, Erbağ köyü, Köprüce köyleri gibi birçok köyümüzün 4 gündür elektrikleri kesik. “ Diye konuştu.
 
HEM ELEKTRİK YOK, HEM SU YOK
 
Üçocak Belediye Başkanı Yılmaz Yegül, elektriklerin kesik olması nedeniyle sularının da kesildiğini belirterek,” Özellikle Bükardi Beldesi’nde içme suları pompayla çalıştığından dolayı Üçocak’ın yarısı Bükardi’nin tamamının suları da kesik. Tamam, biz elektrik konusunda karanlığa alışığız ama, içme suları konusunda ister istemez sorun bize yansıyor. Beldemiz ve Köylerimiz hem elektriksiz, hem de susuzdur. “ Dedi.
 
ÇIRPINIYORUM AMA SESİMİ DUYURAMIYORUM
 
Belediye Başkanı Yılmaz Yegül, sesini duyurmak için çırpındığını, ancak ilçe kaymakamı ve AK Parti ilçe başkanından başka kimseye sesini duyuramadığını ifade ederek,”
 
Bir belediye başkanı olarak ben 4 gündür bir elektrik konusunda sesimi duyuramıyorsam, vatandaş haklı olarak bunu benim acizliğim olarak yorumlayacak. Ama maalesef ben 4 gündür çırpınıyorum. Aramadığım yer kalmadı. Kaymakamımız ve İlce Başkanımız dışında herkes duyarsız kalıyor.” Dedi.
 
3 BELDE 11 KÖYE 4 PERSONEL BAKIYOR
 
Ben il başkanına ulaşmaya çalıştım, Aksa İl Müdürüne ulaşmaya çalıştım. Ama kimse telefonlarıma bakmıyor. Aksa İl Müdürü telefonlarını kapatmış, bir başka müdürü 3-4 kez aradım ama cevap vermiyor. Arıcak AKSA’da 4 tane eleman çalışıyor. Bu 4 gariban tek başına yetersiz kalıyor. Biliyorsunuz meteoroloji 1 hafta öncesinden uyarısını yaptı. Arıcak’ta kar yağacak, fırtına bekleniyor diye, ama AKSA’ da ki arkadaşlar araç gereç malzeme alarak önlem almadılar.
 
Arıcak’ın 3 tane beldesi 11 tane köyüne 4 kişi müdahale edemiyor. Bir tel koptuğu veya 1 direk devrildiği zaman ancak 4 kişi 1 direk dikebiliyorlar. Dolayısıyla tamamen AKSA’da ki arkadaşların duyarsızlığından, ilgisizliğinden dolayı vatandaşlarımız 4 gündür karanlığa mahkûm bırakılmıştır.
12 Ocak 2019 Cumartesi, 00:40
294 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
KARANLIKTAYIZ