913 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
KARAKOÇAN, PALU VE KOVANCILAR BAŞKAN ALAN’I BAĞRINA BASTI
KARAKOÇAN PALU VE KOVANCILAR BAŞKAN ALAN’I BAĞRINA BASTI
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ve 1 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan Elazığ TSO organ seçimlerinde kendisiyle birlikte hareket eden ekip  Karakoçan, Palu ve Kovancılar ilçelerinde üyelerle buluştu. Başkan Alan’ı bağrına basan bölge iş dünyası “Elazığ seninle sloganları attı…”
 
MİTİNG HAVASINDA KARŞILAMA… 
 
Elazığ TSO Başkanı İdris Alan ve beraberindeki heyet üye buluşmaları kapsamındaki programına Karakoçan ilçesini ziyaretle başladı. Karakoçan ilçesinde faaliyet gösteren Elazığ TSO Üyeleriyle kahvaltıda buluşan Başkan Alan kapalı mekana üyelerin sığmaması nedeniyle açık alanda miting havasında üyelerle bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Başkan Alan, Karakoçan ilçesini her gelişinde daha gelişmiş ve heyecanlı bulduğunu belirterek, “Karakoçan ilçemizin özellikle Avrupa ülkelerinde çok ciddi manada yöre insanı bulunmakta ve bu vatandaşlarımız yılların birikimi ve tecrübesiyle önemli bir sermaye ve  deneyime sahiptir. AB ülkelerine yapmış olduğumuz ziyaretlerde bir araya geldiğimiz bu kardeşlerimizin öncelikli beklentisi kendi yörelerine yatırım yapma isteklerine rağmen şartların uygun olmaması nedeniyle hep çekincede kalmışlardır. Girişimlerimiz neticesinde bugün Elazığ çok şükür OSB’de yapılacak yatırımlarda 6. Bölge desteklerinden istifade etmektedir. Yine Cazibe Merkezi programı kapsamında tüm ilçelerimizde dahil olmak üzere yatırım tutarının 5 milyon ve üzerinde olması halinde yine Teşviklerde 6. Bölge destekleri devreye girmektedir. Dolayısı ile Karakoçan ilçemizin devlet desteklerinden istifade etmesinin önü açılmıştır. İlçeye Elazığ girişinde başlamış olan Sanayi Bölgesinin çok kısa bir süre içerisinde yatırımlarla dolacağına inanıyorum. Allah (c.c.) nasip eder ve görevimize devam edersek, bu yöreye yatırımların artması noktasında bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada tüm sorunluluklarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz. Ben bugün gösterilen bu çok yoğun ilgiye sonsuz teşekkür ediyorum. Büyük bir moral bulduk. Bölge insanının bizimle birlikte olduğunu görmekten gurur duyuyorum. İnşallah gösterilen bu ilgiye layık olacak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. 
 
Başkan Alan ve beraberindeki heyet, daha sonra Karakoçan ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulunarak, kır kahvesinde vatandaşlarla sohbet ettiler. Karakoçan’da Seyda Molla Ubeydullah’ı ziyaret ederek hayır dualarını alan Elazığ TSO Başkanı İdris Alan ve beraberindeki heyet, temaslarının ardından Palu ilçesine hareket ettiler.
 
 
PALU TARİHİ GÜNLERİNDEN BİRİNİ YAŞADI…
 
Başkan Alan’ı Palu ilçesinde iş dünyası temsilcileri miting havasında karşıladı. Kapalı mekana sığma imkanı bulunmayan iş dünyası temsilcileriyle hep birlikte Palu’da üye ziyaretlerinde bulunan Başkan Alan daha sonra kır kahvesinde yoğun kalabalığa hitap etti.
 
Alan burada yaptığı konuşmada, yörenin bir insanı olduğunu ifade ederek, “Bu hafta sonu tatil gününde bir çok üyemiz işyerini kapatarak bu alana geldi bizimle birlikte Palu sokak ve caddelerini gezdi. Gösterilen bu ilgi beni duygulandırmış ve ziyadesiyle mutlu etmiştir. Sizlerin bir evladı, abisi ve kardeşi olarak kendi insanına sahip çıktığınız için hepinize sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Palulu çok değerli bir kardeşimizin sosyal medyada fenomen olan şelale tarifinde olduğu gibi bende konuşmuyorum, konuşmaya gerek duymuyorum bu toplanan kalabalık zaten her şeyi ifade ediyor” dedi.
Başkan Alan’ın sözlerini sık sık alkış ve sloganlarla kesen Palu iş dünyası, ilçenin tarihi günlerinden birini yaşadığını, rahmetli Septioğlu’ndan sonra ilk kez böylesi bir kalabalıkla açık alan mitingi halinde toplanarak destek verildiğini ifade ettiler.
Elazığ TSO Başkanı Alan ve beraberindeki heyet Palu ilçesinde üye işyeri ziyaretleri ve vatandaşlarla sohbet çayı içtikten sonra alkışlarla Kovancılar ilçesine hareket etti.
 
 
KOVANCILAR ‘BAŞKAN ALAN’LAYIZ DEDİ…
 
Palu ilçesindeki yoğun temaslarının ardından Kovancılar ilçesine gelen ve burada yoğun bir ilgiyle karşılanan Başkan Alan ve beraberindeki heyet daha sonra iş dünyası temsilcileriyle yemekte bir araya geldi. Burada bir değerlendirmede bulunan Başkan Alan, “Kovancılar şehirleşme yolunda emin adımlarla ilerleyen ve geleceği parlak olan bir ilçemiz. Bugün ilimizin doğu bölgesinde yer alan üç önemli kadim ilçemizi ziyaret ederek kardeşlerimizle buluştuk. Çok yoğun bir ilgi ve teveccüh gördük ve buradan moral depolayarak Elazığ’a döneceğiz. Şöyle bir etrafıma baktığımda sadece iş dünyası temsilcilerini değil aynı zamanda stk temsilcileriyle iş dünyasının temsilcisi sivil toplum kuruluşu başkanlarımızı da bugün aramızda görüyorum. Ben bu vesile ile, KİAD Başkanımıza, Muhtarlar Dernek Başkanımıza, Ziraat Odası Başkanımıza, Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanımıza, Şoförler Odası Başkanımıza ve tüm katılımcılara en derin sevgilerimi saygılarımı sunuyorum. Bu hafta sonu çok zamanınızı almak istemiyorum. 4 yıllık süreç içerisinde Elazığ ekonomi ve sanayisini büyütmek ve sorunlarına çözüm bulmak için vermiş olduğumuz mücadelemize şahitsiniz. Dolayısı ile bugüne kadar yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Biz sizlerin temsilcisi ve sözcüsüyüz. Vebal isteyen bu makamların yükünü her zaman omuzlarında hisseden bir kardeşiniz olarak sizlerin hep gurur duyacağı hizmetler ve işler yapmaya yeniden talibiz. Allah (c.c.) nasip eder, 1 Nisan’dan sonra görevimize kaldığımız yerden devam edersek, başta ilçelerimiz olmak üzere, iş dünyasının tüm temsilcileri ve üyelerimiz için hizmetlerimizi artırarak devam edeceğimize şahit olacaksınız. Ben bu vesile ile hepinize ayrı ayrı kalbi teşekkür ve şükranlarımı sunuyor, sürecin ilimize ve iş dünyamıza hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.
 
BEKLEYEN DEĞEL ALAN BİR ELAZIĞ İSTİYORUZ…
 
STK temsilcileri de toplantıda söz alarak kısa birer konuşma yaptılar. Başkan Alan’ın sahiplenilmesi gerektiğine işret eden STK temsilcileri “Başkan Alan, cesareti ve temsil kabiliyetiyle iş dünyasının ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın nasıl yönetilmesi gerektiğine dair yeni bir çıta olmuştur. Başkan Alan’ın 4 yıllık başkanlık süreci Ülkemiz genelinde dikkat çekmiş ve örnek olmuştur. Dolayısı ile macera aramanın anlamı ve gereği yoktur. Elazığ ve iş dünyası artık bekleyen değil alan olmak istiyor. Bununda en doğru adresi Başkan İdris Alan’ın desteklenmesidir. Biz Kovancılar iş dünyasının temsilcileri olarak yeni dönemde Başkan Alan ile işbirliğimizi artırarak Kovancılar ilçesinin daha fazla hizmet alacağına ve sorunlarını çözme kavuşturacağına inanmaktayız. Bu vesile ile kendisine ve ekip arkadaşlarına başarılar diliyor, bugün bizlerle bu güzel toplantıyı gerçekleştirdiği için teşekkür ediyoruz”  dediler. 
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
 
12 Mart 2018 Pazartesi, 15:21
913 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
KARAKOÇAN PALU VE KOVANCILAR BAŞKAN ALAN’I BAĞRINA BASTI