12 Nisan 2015 Pazar, 1861 kişi okudu
KARA 7 NİSAN
Son zamanlarda 7 Nisan 2015’in gelmesini ne kadar çabuk istemiştikhalbuki değil mi? Ama bu şekilde olmadan…
 
Hem gezi hem de birkaç işlerimiz için geçen hafta sonu birkaç günlüğüne Ankara’ya gitme fırsatım oldu.
 
Ankara çalışıyordu, üretiyordu ülkeye bir şeyler kazandırıyordu.
 
Sağ olsun Elazığlı hemşehrilerimiz orada da yalnız bırakmadılar başta kaldığım günlerin her birinde yanımda olan rehberlik eden Şilan’a ve Ankara’da yıllardır kalan ancak Elazığ’ın sorunlarını Elazığ’ın yöneticilerinden daha iyi bilen Barış Pekel’e, Ankara Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı’na ve Başkanı Prof. Dr. Mehmet Çağlar’a da canı gönülden teşekkür ederim.
 
Ankara’da bulunduğum sürede şunu gördüm ki; Ankara’dan Elazığ bir Kilis, bir Bartın, bir Isparta gibi küçük şehir olarak görünürken haritada yerini bile bilmeyenler var…
 
Partiler üstü Elazığ’ı düşünen birisi olarak özellikle hükümet partisinin adayları hayal kırıklığına uğratmıştır.
 
Öyle bir hayal kırıklığına uğrattı ki seçilmesi yüksek ihtimal insanların girememesinin yanında çalışma potansiyeli düşük insanların girmeleri de ayrıyeten bir zafiyet yaratmıştır.
 
Özellikle Yasemin Açık’ın yıllardır çabalamasına rağmen seçilememesi en ilginç olanıydı.
 
Adaylar içerisinde en beğendiğim kişi Av. Ömer Serdar onu da tutup son sıradan aday gösterdiler ya helal olsun.
 
Yine muhalefet kanadından 2002 yılında DTP’nin bile MHP’yi geçtiği Elazığ’da, 2014 yılı yerel seçimlerinde Bilal Çoban ile MHP 12 yılda alabileceği rekor oyu almıştı.
 
Keza Elazığ için çalışan bu adam 7 Nisan’da yüksek ihtimalle MHP’nin 1.sıra Adayı diye beklenirken listelerde yer almaması ikinci bir şaşkınlık yarattı.
 
Yani birileri bilinçli, bilerek ELAZIĞ’ın fişini çekti.
 
Şimdi Ak Parti ve MHP kanadına bakıyorum özellikle Yasemin Açık kanadına siz dava adamısınız partinin bir bildiği vardır derken, Bilal Çoban kanadına ise yine siz dava adamısınız partinin bir bildiği vardır demeleri bence ironiktir.
 
AK PARTİ de, MHP de Elazığ’da ciddi hatalar yapmıştır. Buradan en çok zararı gören Ak Parti olacaktır çünkü oyları MHP’ye kayacaktır. MHP’nin kaysa dahi bu kayma Ak Parti’ye olmayacaktır.
 
Bir de şu vekil sayımızın 5’e düştüğü zaman akıllarınca MHP’den bir vekil çıkmasın diyenler vardı ya özellikle bizim içimizdeki İrlandalılar hatırlarsanız bu işten Ak Parti zararlı çıkar demiştim, mecliste MHP’nin mevcut 1 vekili vardı ancak 4’e düşürdüğünüzde MHP’nin yine 1, ama Ak Parti’nin ki 3’e düşecek demiştim.
 
Şu seçim sürecinde adayları eleştirmeyeceğim çünkü adaylarımız istediği kadar şunları bunları yapacağız desinler.
Şu yaşıma kadar iyi dikte ettiğim bu üçüncü genel seçimim olacak benim için, inanın sizlerde çok iyi bilirsiniz geçen iki seçimde ‘’EVET BU SEÇİM ELAZIĞ İÇİN KADER OLACAK’’ denildi ve her seferinde bu şehri batırdılar batırmaya devam ediyorlar.
Çözüm önerileri sunduk göz ardı ettiler, Elazığ için hep beraber çalışalım dedik tamam demekten ileri gidemediler.
Bu saatten sonra Elazığ sevdalılarının yapabileceği çok da bir şey kalmadı ancak son sözü halk söyleyecek.
 
Bende halkımdan tek bir şey istiyorum bu seçimde sizi yönetenlere gereken cevabı verin, kim olduğumuzu gösterin.
 
Yoksa bundan sonrası için Elazığ kendi yağında kavrulan, kendi kendine eriyip biten Harput’unu, Çayda Çırasını unutan en önemlisi bölgesinde büyük projelerin döndüğü, Kerkük – Musul Türkmenlerinin yaşadığı az da olsa benim gibi Kırım Tatar Türklerinin yaşadığı bu Elazığ şehri gelecekte ne devletini seven bir şehir olarak anılacak, ne de milliyetçiliğin kalesi olarak anılacaktır…
 
Ankara’da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı önünden geçerken bakanlık önündeki reklam alanında ‘Rize Çay Geliştirme Projesi’ diye afiş dikkatimi çekti.
 
Bir an kendi kendime sordum Bilim, Teknoloji ve Çay? Ne alaka diye düşünüp bu iş Tarım Bakanlığının işi olmaz mı derken aklıma birden bizim bakan Karadenizli olmasın mı sorusu geldi ve açıp cepten baktığımda bizim bakanın Gümüşhaneli olduğunu gördüm.
 
Peki Elazığ yine söyleyecek miyiz naralarımızı BAKAN İSTİYORUZ BİZ BAKAN…
 
Valla ELAZIĞ’A KOYULAN adayları görünce BAKAN değil de, BAK-AN’ımızın olacağından şüphem yok.
 
 
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
KARA 7 NİSAN