13 Mayıs 2018 Pazar, 548 kişi okudu
KEREM SEÇER
KAPİTALİZMİN NİMETİ ANNELER GÜN܅
Kadınlar,Allah'ın Takdir Ettiği Hayat Tarzı İçinde Ancak Yücelirler, Değerlenirler.
Onun içindir ki Allah, Annenin Ayağının Altına Cenneti Sererek Onları Ödüllendirir, 
 
Beşeri Düzenler Çarşıda Pazarda İstihdamı Artan Kadınlara Dünya Hayatının Sadece Maddi Kazanma İmkanlarını Sermektedir..
 
Kar Zarar Hesapları Üzerinden İşleyen Piyasada Sadece Çalışmak ve Üretmekle Değeri Ölçülen Emeğin Karşılığı Annelik Değildir... Aksine Annelik Kaybedilen Bir Değersizliğe Doğru İtilmektedir..
 
Anne Olma Şerefinin İstihdam ile Ters Orantılı Olarak Artmasını İdrak Edemeyenler, Kapitalizmin Çarkında Allah'ın Anneliğe Fıtri Olarak Verdiği Değeri Elbette Bulamayacaklardır..
 
Allah'ın Hükmüne Aykırı Bir Hayat Kuranlar, İslah Ediciler Olduklarını İddia Etselerde Ancak İfsad Ederler..
 
Eşitlik Haklar Üzerinden Olmalıdır.!!!
 
Şartları Eşitlemekle Hatta Pozitif Olarak Ayrımcılık Yaparak Kadınlara Değer Verildiğini Zannedilerek  Kadınlar İçin Eşitlik yada Gelişmişlik Değildir.!
 
Altın Her zaman Altına Yakışan Şekilde Kullanılır ve Saklanır ise Değerli Kalır.
Ne Zaman ki, Her şeyi Altın ile Yaparsanız Artık O Altın Değil İyi Bir Metal Olarak Kullanılan Bir Made olarak değerini yitirir, Zira yapılara atılan çizikler vurulan darbeler O yapının ihtişamına gölge düşürür.
 
Kadınların Biyolojisi Üzerinden Ayrımına Karşı Çıkanlar  son zamanlarda dillerine  doladıkları,Erkeklerin de Doğum Yapması, Bebekleri Emzirmesi ve Daha da Önemlisi "Annelik Ruhu, Sevgisi ve Vasfının"Erkekler ile Aynı Olduğunu da İspatlamaları Gereklidir cümleleri Annelik vasfının basite indirgenmesi, Fıtrata savaş açılıp, onu alay konusu edinmekten öte bir şey değildir.
 
Anneler Günü Kutlaması ile Yüceltilen Mis Kokulu, Nur Yüzlü, Eli Öpülesi Kadınlar mıdır.? Yoksa,
İstihdam Yalanları ile Ekmeğini Kazanan ve Sokağı Teşvik Eden Kapitalist Zulüm Sistemlerinin Çarklarının İçinde Tüketilen ve Her Tarafı Boyalı Kadınlar mıdır.?
 
Çalışan Kadın Olmalı, Kadınlar Her Yerde Çalışmalı, Kızlar Ekmeğini Eline Almadan Evlenmemeli Diyerek Vaveylayı Koparanlar, 
Kadın ve Erkeklerin Cirit Attığı Basın Yayın Organları, Toplumsal İfsadın ve  cinsel istismarların Musallat  edilmesine zemin hazırlayan  Şeytanın Tezgahında Oyuncak Olduğunun En Büyük Emaresi olduğuna  sessiz kalırlar.
 
Unutmayalım ki, Anne Olabilmek Ayrıcalıktır...
 
Anne, Çarşıda, Pazarda Bulunmaz... 
Anne, Parayla Satılmaz,  
Anne, Piyasada Çalışarak Elde Edilmez...
Anne, Sadece Biyolojik Olarak Çocuk Doğurma Kabiliyeti Olan Kadın Değildir. 
 
Anneler; Bebek Bakımını Bilen, Çocuk Büyüten, Salih ve Hayırlı Evlatlar Yetiştiren En Donanımlı ve Yetkin Kadınlardır...
 
 
İstihdamın Artırılması ve İşsizliğin Sona Erdirilmesi İçin Tahrip edilen Annelik Kurumunun Aslına Uygun Olarak Yeniden İhya Edilmesi Şarttır. 
 
Bu Anlamda Her Aile'de Mütekamil Bir "Anne" Olmalı ve Maddi Olarak Desteklenerek İstihdam Edilmelidir.
 
Kadınların Çalışmadığını da Kim Şöylemiş.
 
Kadınlar Her Çağda ve Şartlarda En Fazla Çalışan ve Üreten ve de En Vefalı İnsanlardır. Dedelerini ve Soyunu Halen Bilenlerin Varlığı, Evde ve Yabanda da Çalışan Nenelerimiz Olduğu İçindir. 
 
Hem Evinde, Hemde Bağda Bahçede, Üretime Katılan, Aynı Zamanda da Bebeğini Bile Yanından Ayırmadan Büyüten, Sevgisini ve Yüreğindeki En Güzel Manevi Duyguları Evladına Aktaranlar Yine Bu Ninelerimizdir. Yani Kendi Çağının Anneleridirler.
 
Ekmeği de Elinde, Bebeği de Elinde Olan Anneler Bu Annelerdir. Kimse Onların Bu Asil Konumlarına Dokunmamış ve Anneler Her Zaman Baş tacı Olmuşlardır. İşte  Övgüye Mahzar kalan  Anneler Bunlardır.
 
Şimdiki Anneler Nerde ki.? Sözde Ekmeğin Peşinde, Hangi Kapitalistin Kozmetiklerinin Müşterisi Olmakta, Hangi Sömürü Sistemlerinin Çarkında Emperyalizmin Kölesi Olmaktadır.? Hangi kapitalizmin mabedi olan AVM ler de, kanı beş para etmez insan müsveddelerinin köleliği ne mecbur kılınmıştır. 
 
Zaten Bebeklerin Nerde Oldukları ve Nasıl Büyüdüklerinin Bir Önemi de Yoktur Onlar için,Çünkü Mabedlerinde İbadete  mecbur bırakıldıkları Kapitalimin belirlediği Ritüelleri icra etmekle  megüldürler, 
 
Sahi, Şimdiden Ayrılan Evlerde "Dede ve Nine" Kimdir Bilen Kaç Çocuk var toplumumuzda ?
 
Neden mi? Adını Huzur Koyarak, Huzurun Maddi İmkanlarla Sağlandığına İnanılan Evler inşa edildi Dede ve Nineleri Bekler, Hadi Kadınlar Çok Çalışın,  İstihdam Artsın.
 
Çarşılar AVM'ler Kadın Çalışanlarla Dolsun, Mabedine İbadet ettiğiniz Kapitalizm Nasıl büyüdüğünden Haberiniz Olmadığı Çocuklarınız Tarafından Huzurun Maddi imkanlar la elde edileceğine inandığınız Huzur evlerine sizi Yerleştirmenin Günler için sırada bekliyor. 
 
Nasılsa Çağdaş Kadınlar Çalışmalı ve Ekmeğini Eline Almalı Değil mi?
 
Hadi Afiyet Olsun.Kapitalizmin,  Duygularınıza Hitap edilmesini için Tahsis ettiği Anneler  günününüz Kutlu olsun…
 
Okuyucu Yorumları
Haberler
KAPİTALİZMİN NİMETİ ANNELER GÜN܅