589 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Kanser Tarama Çalışmalarında Türkiye Ortalamasının Üzerindeyiz
Kanser Tarama Çalışmalarında Türkiye Ortalamasının Üzerindeyiz
Sağlık Bakanlığı’nın ülke genelinde başlatmış olduğu “Ulusal Kanser Tarama Programı”  çalışmaları kapsamında Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü olarak 2018 yılının ilk altı aylık bölümünde ilimizde yapılan kanser tarama çalışmaları ile Türkiye ortalamasını geçmiş bulunmaktayız.
 
Müdürlüğümüzve müdürlüğümüze bağlı birinci basamak sağlık kuruluşlarımızdanolan Aile Sağlığı Merkezi ( ASM), Toplum Sağlığı Merkezi (TSM)  ve Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) önderliğinde elde edilen bu başarı ile ilimiz genelindekanser taramalarında daha büyük kitlelere ulaşarak, halkımızı bilinçlendirmekve vatandaşlarımızın bu hizmetlerimizden en üst düzeyde yararlandırılması hedeflenmiştir. 
 
Ayrıca kanser tarama çalışmalarımızı daha da etkin kılmak üzere 2018 yılında müdürlüğümüze bağlı olarak ilimizde açılan  Sağlıklı Hayat Merkezi’nde de ikinci bir KETEM düzenlenerek halkımızın hizmetine sunulmuştur. Kanser tarama hizmetlerimize katkı sunmak üzere bakanlığımız, Kanser Daire Başkanlığı tarafından ilimize tahsis edilen ve 30.07.2018 ile 15.09.2018 tarihleri arasında olmak üzerehalen Karakoçan ilçemizde bulunan Mobil Kanser Tarama Aracımız, ilerleyen tarihlerde Kovancılar ilçemizde deaynı hizmeti vermek üzere görevlendirilecektir.
 
Ulusal Kanser Tarama Programı kapsamında, Müdürlüğümüze bağlı olarak hizmet veren ve yukarıda isimleri belirtilen Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezlerimiz  (KETEM) ile  Aile Sağlığı ve Toplum Sağlığı Merkezlerimizde kesintisiz verilen kanser tarama hizmetlerimiz, ÜCRETSİZ olarak verilmektedir.
 
 
06 Ağustos 2018 Pazartesi, 13:56
589 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Kanser Tarama Çalışmalarında Türkiye Ortalamasının Üzerindeyiz