520 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
KADEM Elazığ Temsilciliği / Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim Eğitimi
KADEM Elazığ Temsilciliği  Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim Eğitimi
Türkiye’de kadınının statüsünün güçlendirilmesi ve toplumsal cinsiyet adaletinin sağlanması için, kurulduğu 2013 yılından beri durmadan çalışan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), bu amaçla şimdiye kadar onlarca başarılı proje gerçekleştirdi.
KADEM, bu kapsamda kurulduğu günden bu yana kadınlara yönelik kampanyalar, etkinlikler, projeler, eğitimler, konferans ve kadınların toplumdaki önemi konusunda farkındalık yaratacak birçok faaliyete imza atmıştır.
 
Bu çerçevede KADEM’in öncelikli çalışma alanlarından biri de kadınların kendilerine ve aileye sunulan tüm haklardan etkin bir şekilde yararlanmasının sağlanmasıdır. Özellikle ekonomik ve sosyal olarak çeşitli güçlükler yaşayan kadınlara yönelik olarak sunulan kamu destekleri de bu çerçevede kadınlarımızın etkin bir şekilde kullanması gereken hakların başında gelmektedir.
 
 
 
Türkiye’de devletin farklı kurumlar aracılığıyla maddi durumu yerinde olmayan kişilere yaptığı 100’e yakın yardım mevcut. KADEM olarak bu yardımların ihtiyacı olan kişilere duyurulmasını sağlamak ya da yardım alan kişilerin kendilerine daha uygun yardımları alarak aldıkları yardım miktarını artırmak amacıyla hazırlanan “Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim” projesi kapsamında şehrimizin tüm ilçelerinde ve mahallelerinde bilgilendirme seminerleri düzenliyoruz. Mustafapaşa Mahallesi, Hicret Mahallesi, Olgunlar Mahallesi, Palu, Kovancılar gibi birçok ilçe ve mahallede gerçekleştirdiğimiz bilgilendirme  seminerlerini tüm ilçe ve mahallerimize götüreceğiz. Hedefimiz hem şehir merkezinde hem de ilçelerde devletimizin vatandaşına yaptığı destek ve yardımlar hakkında şehrin her köşesinde yaşayan kadınları bilgilendirmek ve bu yardımların doğru kişilere ulaştırılmasını sağlamaktır.
 
Tüm kadınlarımıza yararlı olması dileklerimizle.
 
14 Nisan 2018 Cumartesi, 15:33
520 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
KADEM Elazığ Temsilciliği Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim Eğitimi